THY personelleri gökyüzündeki tecrübelerini öğrencilere anlattı - Son Dakika

THY personelleri gökyüzündeki tecrübelerini öğrencilere anlattı

7 gün önce

Tekirdağ'da Türk Hava Yollarında (THY) görevli pilot ve kabin memurları öğrencilere mesleki tecrübelerini analttı.

Tekirdağ'da Türk Hava Yollarında (THY) görevli pilot ve kabin memurları öğrencilere mesleki tecrübelerini analttı.

Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde Tüm Sivil Havacılar Derneği (TÜSHAD), Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA), Havayolları Kabin Memurları Derneği (TASSA) ve Uçak Teknisyenleri Derneği (UTED) üyelerince, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında havacılık alanındaki meslekler öğrencilere tanıtılıyor.

Gelişen havacılık sektörüne yönelik farkındalık oluşturmak ve öğrencilerin topluma yararlı bireyler olarak yetişmesine destek vermek amacıyla 21 ilde planlanan etkinliğin Tekirdağ ayağı Turizm ve Otelcilik Uygulama Oteli'nde gerçekleştirildi.

Program kapsamında THY Pilotu Serdar Cam, kabin amiri Umut Karagöz ve uçak teknisyeni Günay Esen, öğrencilere meslekleriyle ilgili bilgi verdi, soruları cevapladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan programda yaptığı konuşmada, bu seminerin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Meslek seçimlerinde doğru rehberliğin önemine değinen Ulusan, "Bizler milli eğitim olarak çocuklarımızı hayata en iyi hazırlama gayreti içerisindeyiz. Bunu yaparken doğru rehberlik yapmak bunlardan bir tanesi. Gerek eğitsel rehberlik, gerek mesleki rehberlik öğretmen arkadaşlarımızın gündeminde olan unsurlardan bir tanesi. Bugün o yüzden bizim için çok anlamlı bir gün." diye konuştu.

THY personelleri gökyüzündeki tecrübelerini öğrencilere anlattı

Haber Yayın Tarihi: 16.01.2020 05:17 Kaynak: AASon Dakika

Semaverden sızan karbonmonoksit gazı iki can aldı
Öğrencinin sınav kaygısı için aldığı ilaç vücudunu yakıp görme yetisini kaybettirdi Son Dakika: Sağlık Bakanlığı'ndan koronavirüsü önlemi: Wuhan-İstanbul seferleri durduruldu Yeni tip koronovirüsün insanlara ilk yılandan geçmiş olabileceği iddia edildi

Son Dakika Haberleri