THY ve Tav Kan Bağışı Kampanyası Düzenledi - Son Dakika

THY ve Tav Kan Bağışı Kampanyası Düzenledi

25.01.2012 14:33
THY ve Tav Kan Bağışı Kampanyası Düzenledi

Türk Hava Yolları (THY) ve TAV Havalimanları Holding, Türk Kızılayı işbirliğiyle Atatürk Havalimanı'nda kan bağışı kampanyası başlattı.

Türk Hava Yolları (THY) ve TAV Havalimanları Holding, Türk Kızılayı işbirliğiyle Atatürk Havalimanı'nda kan bağışı kampanyası başlattı. THY Genel Müdürü Temel Kotil, gazetecilerin Polonya Havayolları LOT ile ortaklık görüşmelerine başlanmasına ilişkin sorusuna, "Biz yönetim olarak kararımızı ifade ettik. LOT, coğrafi olarak bizim için kritik bir noktada" dedi.

Kampanya dolayısıyla Atatürk İç Hatlar Terminali'nde düzenlenen törende konuşan THY Genel Müdürü Temel Kotil, THY ve TAV personelinin yanı sıra havalimanı yolcularını da kan bağışında bulunmaya davet etti. Kotil, bir kişinin verebileceği en güzel hediyenin kan ve organ bağışı olduğunu belirterek, düzenli olarak kan bağışında bulunan biri olarak kendisini fiziksel ve ruhsal açıdan çok iyi hissettiğini söyledi.

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü de, böylesi kutsal bir göreve ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, THY'nin 6 bin ünite kan toplamasını kıskandıklarını söyledi. Ünlü, "TAV olarak hedefimiz THY'nin 6 bin ünite kan toplama sayısına ulaşmaktır" dedi. Ünlü, TAV olarak kendilerinin de çalışanları ile birlikte yeni bir kan bağış kampanyası düzenleyeceğini söyledi.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ise, kanın yapayı olmayan, dışarıdan alınamayan ve para ile temin edilemeyen hayati bir sıvı olduğunu belirterek, "Kan bağışlamak üstelik bağışladığınız insanı bilmediğiniz için çok kutsal bir olay. Allah rızası için yapılabilecek bir şey. Dolayısıyla biz inanıyoruz ki kan bağışını yapanlar Allah'ın rızasını da kazanmış oluyorlar" diye konuştu.

Konuşmaların ardından TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü ve THY Genel Müdürü Temel Kotil, ilk kan bağışını beraber yaptı. Kan bağışı kampanyası çerçevesinde 2'si dış hatlar, biri de iç hatlarda olmak üzere üç noktada kan bağışı noktası oluşturuldu.

THY Genel Müdürü Kotil, törenin ardından gazetecilerin Polonya Havayolları LOT'un alınması ve LOT Havayolları'nın zarar eden bir şirket olduğunun sorulması üzerine, "Biz yönetim olarak kararımızı ifade ettik. LOT, coğrafi olarak bizim için kritik bir noktada. Biz daha henüz sürecin başındayız. Henüz alma olayı yok. Süreci başlatmak için yönetimin bir kararı var. Ama biz işimize gelmeyen şirketi almayız. Ama LOT'un coğrafi konumu THY için önemli bir yerde" dedi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA
İtalya'daki grev nedeniyle THY'nin bazı seferleri iptal İtalya'daki grev nedeniyle THY'nin bazı seferleri iptal THY, İtalya'daki grev nedeniyle 2 Nisan'daki bazı uçuşları iptal etti THY, İtalya'daki grev nedeniyle 2 Nisan'daki bazı uçuşları iptal etti Alkollü yolcu olay çıkarınca THY uçağı Hindistan'a acil iniş yaptı Alkollü yolcu olay çıkarınca THY uçağı Hindistan'a acil iniş yaptı

Son Dakika Güncel THY ve Tav Kan Bağışı Kampanyası Düzenledi - Son Dakika


Advertisement