TİKA'dan Afgan kadınlara aşçılık eğitimi - Son Dakika

TİKA'dan Afgan kadınlara aşçılık eğitimi

19.10.2019 09:47
TİKA'dan Afgan kadınlara aşçılık eğitimi, System.String[]

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA), Afganistan'ın başkent Kabil'de savaş mağduru kadınlara aşçılık eğitimi verildi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA), Afganistan'ın başkent Kabil'de savaş mağduru kadınlara aşçılık eğitimi verildi.

Eğitimi başarıyla tamamlayanlar için düzenlenen mezuniyet törenine, Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Atasay Erongun, TİKA Kabil Koordinatörü Zühtü Çal, Faryab Milletvekili Şakir Kerimi ve diğer davetliler katıldı.

Törende konuşan Erongun, Türkiye'nin TİKA, Maarif Vakfı, Yunus Emre Enstitüsü gibi kurumlarıyla başta eğitim olmak üzere diğer alanlarda da Afganistan'ın gelişmesi için çalıştıklarını söyledi.

TİKA Kabil Koordinatörü Çal, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik projeler gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirtti.

Çal, 32 kursiyerin 4 ay boyunca aldığı eğitimlerle Türk ve Afgan mutfağının 50'nin üzerinde seçkin yemek, çorba ve tatlılarını öğrendiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından eğitimi tamamlayan kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

Sertifika töreni, kursiyerlerce hazırlanan Türk ve Afgan mutfağının seçkin yemek, salata ve tatlılarının ikram edildiği kokteyl ile son buldu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel TİKA'dan Afgan kadınlara aşçılık eğitimi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Meteoroloji'den İstanbul'a sağanak yağış uyarısı Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu 4 mevki için transfer çalışmalarına başladı Kartal Dr. Lütfi Kırdar Hastanesi Başhekimliği, korkutan koronavirüs test kuyruğunun nedenini açıkladı Trump başkanlığı devretme şartını açıkladı: Tüm oylar sayıldığında doğru olanı yapacağım Ünlü pilottan dev yarış öncesi İstanbul pistine ağır eleştiri: Niye milyonlar harcamışlar? Memur olmak isteyenler dikkat! İşte kadrosuna personel alan kurumların tam listesi Mutasyona uğramış koronayı insanlara bulaştıran vizon paniği Türkiye sınırına dayandı Çocukluk arkadaşı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a saat hediye etti