Tika'dan Afgan Kadınlarına Meslek Edindirme ve Türkçe Kursu - Son Dakika

Tika'dan Afgan Kadınlarına Meslek Edindirme ve Türkçe Kursu

08.02.2017 14:08
Tika'dan Afgan Kadınlarına Meslek Edindirme ve Türkçe Kursu, System.String[]

I Afganistan'da çeşitli alanlarda birçok projeyi hayata geçiren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Mezar-ı Şerif kentinde kadınlar için meslek edindirme ve Türkçe kursu açtı.

MEZAR-I Afganistan'da çeşitli alanlarda birçok projeyi hayata geçiren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Mezar-ı Şerif kentinde kadınlar için meslek edindirme ve Türkçe kursu açtı.

Kurs merkezinde düzenlenen törene TİKA'nın Mezar-i Şerif Koordinatörü Zeki Bulduk ve yardımcıları Burak Kadir Kıllıoğlu ve Kenan Yıldırım, TİKA'nın Mezar-ı Şerif Masası Sorumlusu Kazım Karabacak, Mezar-ı Şerif Yetimhanesi Müdüresi Ruhafza Akbari ve kursiyerler katıldı.

Yıldırım, törenin açılışında yaptığı konuşmada Türk halkının Afgan halkını bir kardeş olarak gördüğünü belirterek bu yardımları kardeşlik gereği yaptıklarını söyledi.

TİKA'nın Afganistan'da birçok alanda yardım faaliyeti gerçekleştirdiğini ifade eden Yıldırım, çalışmalarının artarak süreceğini belirtti.

Türkiye'de her zaman mazlumların yanında

Mezar-ı Şerif Yetimhanesi Müdüresi Akbari de Türkiye'nin her zaman mazlumların yanında olduğunu belirterek Mezar-ı Şerif'teki yetim çocuklara da her türlü yardımın gönderildiğini aktardı.

Afganistan'daki kadınların eğitim alanında çok geride kaldığına işaret eden Akbari, bu alandaki faaliyetlerin çok önemli olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, kursun açılışını yaptı.

Merkezde 300 katılımcıya Türkçe, kuaförlük, halıcılık, dikiş ve nakış gibi kurslar verilecek.

Tika'dan Afgan Kadınlarına Meslek Edindirme ve Türkçe Kursu

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Tika'dan Afgan Kadınlarına Meslek Edindirme ve Türkçe Kursu - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü Ankara oyun havası oynayan Aleyna Tilki'nin performansı takipçileri tarafından beğenilmedi