TİKA'dan Afgan öğrencilere gençlik kampı - Son Dakika

TİKA'dan Afgan öğrencilere gençlik kampı

03.10.2019 12:29
TİKA'dan Afgan öğrencilere gençlik kampı, System.String[]

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Afganistan Kabil Ofisince, ülkenin 34 vilayetindeki başarılı lise öğrencilerine yönelik gençlik kampı düzenlenecek.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Afganistan Kabil Ofisince, ülkenin 34 vilayetindeki başarılı lise öğrencilerine yönelik gençlik kampı düzenlenecek.

TİKA Kabil Ofisinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Afganistan Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle düzenlenen Mersin Gençlik Kampı'na, Afganistan'ın 34 vilayetinden gelen başarılı 36 lise öğrencisi katılacak.

Öğrenciler, başkent Kabil'deki Uluslararası Hamid Karzai Havalimanı'ndan Türkiye'ye TİKA yetkililerince uğurlandı.

Afganistanlı lise öğrencilerine yönelik düzenlenecek ve çeşitli sosyal, sportif aktiviteler, oyunlar, görsel ve duyusal sanatlarla çeşitli gezi programları içeren "Mersin Gençlik Kampı", ilk olma özelliği taşıyor.

Bir hafta sürecek kampla, başarılı öğrencilerin teşvik edilmesi, iki ülke kültürlerinin tanıştırılması ve kaynaştırılması hedefleniyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel TİKA'dan Afgan öğrencilere gençlik kampı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Çanakkale'de çiçek hastalığı paniği! 15 köy karantinaya alındı Bıçaklı kavgada kalbi duran şahıs, hastanede yaşama döndürüldü Rıdvan Dilmen'den ilginç penaltı yorumu: Futbolcular manikür yaptırmalı İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'ndan Ümit Özdağ'a jet yanıt: Niyetiniz ve pazarlıklarınız ifşa olmuştur Aniden yola çıkan koyun sürüsünün sebep olduğu kazada 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı