Son Dakika Haberleri: Tika'dan Afganistan'daki Savaş Mağduru Ailelere Yardım

Tika'dan Afganistan'daki Savaş Mağduru Ailelere Yardım

12 ay önce

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab vilayetinde çatışmalar nedeniyle evlerinden olan bin aileye gıda yardımında bulundu.

Tika'dan Afganistan'daki Savaş Mağduru Ailelere Yardım, System.String[]

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab vilayetinde çatışmalar nedeniyle evlerinden olan bin aileye gıda yardımında bulundu.


Türkiye'nin Mezar-ı Şerif Başkonsolosluğunun girişimiyle TİKA tarafından gönderilen yardımların dağıtım törenine, Faryab'ın Andhoy İlçe Kaymakamı Sultan Sancar ve Kurgan İlçe Kaymakamı Muhammed İbrahim Tinmes katıldı.


Törende konuşan Kaymakam Sancar, son günlerde Taliban örgütü ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalar nedeniyle binlerce ailenin evlerinden olduğunu söyledi.


Faryab'ın Kurgan ve Andhoy ilçelerindeki çatışmalarda evlerini terk ederek başka bölgelere sığınan bin aileye TİKA tarafından gıda yardımı yapıldığını dile getiren Sancar, Türk halkı ve Türkiye devletine yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür etti.


Sancar, iyi dostun böyle günlerde belli olduğunu, Türkiye'nin Afganistan'ın ezeli ve ebedi dostu olduğunu kaydetti.


TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada da dağıtılan yardım paketlerinin içerisinde un, pirinç, yağ, şeker, salça, barbunya ve tuz olduğu bildirildi.

Haber Yayın Tarihi: 13.12.2018 04:03 Kaynak: AACHP'nin belediye başkanları anketinde sürpriz sonuçlar: Mansur Yavaş zirvede
Ziraat Türkiye Kupası'nda Kırklarelispor Gaziantep FK'yı 2-1 mağlup etti Yüksekokul binasından atlayarak intihar eden öğretim görevlisiyle ilgili acı gerçek