TikTok, Mayıs Ayının En Çok İndirilen Mobil Uygulaması Oldu - Son Dakika

TikTok, Mayıs Ayının En Çok İndirilen Mobil Uygulaması Oldu

Sensor Tower'ın paylaştığı verilere göre, TikTok Mayıs ayında en çok indirilen mobil uygulama oldu. Dünya genelinde TikTok yüklemelerinin çoğunluğunu Hindistan'ın oluşturması dikkat çekiyor.

Sensor Tower'ın paylaştığı verilere göre, TikTok Mayıs ayında en çok indirilen mobil uygulama oldu. Dünya genelinde TikTok yüklemelerinin çoğunluğunu Hindistan'ın oluşturması dikkat çekiyor. Güncel TikTok indirme rakamları haberimizde.


111.9 Milyon İndirme ile TikTok Lider!


Çinli şirketler son zamanlarda tartışmaların merkezinde. En çok Huawei'nin Amerika ile olan sorunu konuşuluyor ancak Tiktok da şu anda tartışmaların merkezinde olan popüler bir Çinli şirket. TikTok hakkında tartışmalar ve suçlamaların ardı arkası kesilmemesine rağmen pazarda hala çok iyi konumda. Sensor Tower istatistiklerine göre, oyunlar dışında, TikTok, Mayıs 2020'de dünyanın en çok indirilen uygulaması. Yaklaşık 111.9 milyon indime ile geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla iki katından fazla yükleme sayısına ulaştı.


TikTok Yüklemelerinin Çoğu Hindistan'dan


İstatistiklere göre, Mayıs ayında TikTok indirme ve yükleme işlemini en çok gerçekleştiren ülke Hindistan. Toplam indirmenin yüzde 20'si Hindistan hesapları oluştururken, Amerikalı üst düzey yetkililerin "TikTok indirmeyin, TikTok yüklemeyin!" uyarılarına rağmen toplam TikTok yüklemesinin yüzde 9.3'ünü Amerika oluşturuyor. Platform bazında, TikTok Android mağazasında en çok indirilen uygulama olurken, iOS mağazasında ikinci sırada yer aldı. Apple App Store'da en çok indirilen uygulama Zoom oldu.


TikTok Benzeri Uygulamalar da Popüler!


Sensor Tower'ın daha önce yayınladığı verilere göre, 2020 Nisan ayında Douyin ve TikTok'un diğer yabancı versiyonları globalde (App Store ve Google Play toplam) 78 milyon dolardan (geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla 10 kat artış) fazla gelir elde etti. Buna ek olarak, uygulama küresel mobil uygulama gelir listesinin de şampiyonu oldu. Gelirlerin büyük bölümü Çin pazarından (yüzde 86.6). Yüzde 8.2 Amerika pazarından geliyor.


Sensor Tower raporu ayrıca TikTok'un 2019 son çeyreğinde olağanüstü iyi performans gösterdiğini ortaya koyuyor. 2019'un ikinci çeyreği hariç tüm çeyreklerde dünyanın en çok indirilen uygulamaları arasına girdi. 2019'da 700 milyon kez indirildi.

Kaynak: Tamindir

Son Dakika

09:40 81 ilin atık sularında yapılan korona incelemesine göre Konya'daki yoğunluk İstanbul'dan fazla 09:36 Ankara'da bozkırın ortasında günah şehri! Köylü kadınların şikayeti sonrası fuhuş çetesi çökertildi 09:28 Salda Gölü'nde 1 Ağustos'tan itibaren sigara yasak 09:19 Kanser hastası, kaldığı hastanede 6. kattan atlayarak intihar etti 08:37 Karın ağrısıyla hastaneye giden çocuğun midesinden 42 adet mıknatıs topu çıktı 08:25 Erdal Beşikçioğlu yıllardır uzun kullandığı saçını ve sakalını yeni projesi için kestirdi 07:34 Survivor'da finale günler kala şampiyon olma hayaline veda eden isim belli oldu 02:27 Erdoğan'ın nikah şahidi olduğu Hamza Gedikoğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanlığı'na atandı 01:43 Ayasofya'nın geleceği hakkında kararın çıkacağı gün UNESCO'dan diyalog çağrısı 01:03 Mısır'da darbeci Sisi yönetimi, Libya sınırında geniş çaplı askeri tatbikat başlattı 00:20 Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım hakkında skandal paylaşımda bulunan Levent Özeren gözaltına alındı 21:21 Define kazısı sonucu yok olan Dipsiz Göl, rehabilitasyon sonrası eski haline döndü 19:18 Türkan Şoray ve Hülya Koçyiğit'in terzisinin dramı yürek dağladı 18:02 Ankaralı iş insanı Ertem Gürsol, Elazığ'da otel odasında ölü bulundu 17:51 Türkiye'nin en yüksek köprüsü 11 Temmuz'da açılacak