Time Out: Nuri Bilge Ceylan'ın Filmi Altın Palmiye'de Favori - Son Dakika

Time Out: Nuri Bilge Ceylan'ın Filmi Altın Palmiye'de Favori

17.04.2014 20:44

67. Cannes Film Festivali'nde büyük ödül için yarışacak filmler açıklandı. Altın Palmiye adayları arasında, Cannes'da daha önce de ödül almış olan Nuri Bilge Ceylan'ın "Kış Uykusu" filmi de var.

Time Out dergisinin sinema editörü, yaklaşık 1800 filmin başvurduğu Altın Palmiye yarışmasının favorisi olarak Nuri Bilge Ceylan'ın "Kış Uykusu" filmini gösterdi.

67. CANNES FİLM FESTİVALİ'NDE HANGİ FİLMLER YARIŞACAK?

67. Cannes Film Festivali'nde büyük ödül için yarışacak filmler açıklandı. Altın Palmiye adayları arasında, Cannes'da daha önce de ödül almış olan Nuri Bilge Ceylan'ın "Kış Uykusu" filmi, yarışacak 18 film arasına girdi.

"KIŞ UYKUSU" YARIŞACAKI 18 FİLM ARASINA GİRDİ

Yaklaşık 1800 filmin başvurduğu yarışmaya seçilen filmler arasında David Cronenberg, Tommy Lee Jones, Jean-Luc Godard gibi usta yönetmenlerin filmleri de bulunuyor. Time Out dergisinin sinema editörünün favorisi ise "Kış Uykusu" filmi.

Festival 14-25 Mayıs tarihlerinde, Fransa'nın sahil kasabası Cannes'da yapılacak. Nuri Bilge Ceylan, Cannes'da "Üç Maymun" filmiyle 'En İyi Yönetmen (2008)', "Bir Zamanlar Anadolu'da" ve "Uzak" filmeriyle de iki kez 'Jüri Büyük Ödülü' almıştı.
 

Time Out: Nuri Bilge Ceylan'ın Filmi Altın Palmiye'de Favori
Time Out: Nuri Bilge Ceylan'ın Filmi Altın Palmiye'de Favori

Son Dakika Sinema Time Out: Nuri Bilge Ceylan'ın Filmi Altın Palmiye'de Favori - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü