Timsal Karabekir Gemlik'te Konferans Verdi - Son Dakika

Timsal Karabekir Gemlik'te Konferans Verdi

08.05.2013 18:32
Timsal Karabekir Gemlik'te Konferans Verdi, System.String[]

Gemlik ilçesinde konferans verdi.

Kazım Karabekir'in kızı Timsal Karabekir, Bursa'nın

Gemlik ilçesinde konferans verdi.

Timsal Karabekir, Ülkü Ocaklarının organizasyonuyla Gemlik Esnaf Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda "Dünü unutma ki yarına hakkın olsun" konulu konferans verdi.

Karabekir, "O yılmaz bir vatan sevdalısıydı" diye tanıttığı babası Kazım Karabekir'i şu sözlerle anlattı:

"Babam hep vatanını ve onun menfaatlerini düşünürdü. Bizleri de bu şuurla yetiştirdi. Atatürk'ü çok sever ve onunla yaşadıklarından övgüyle söz ederdi. Onlar bu vatanın kurtuluşu için hiçbir şeyden çekinmediler" dedi.

Karabekir Paşa'nın albümünden çok özel fotoğrafları paylaşan Timsal Karabekir, babasının Fevzi Çakmak'la birlikte, Atatürk'ün Latife Hanımla evliliğinde nikah şahitliğini yaptığını söyledi.

Karabekir, babasının Sarıkamış'ta yetim kalmış 4 bin erkek ve 2 bin kız çocuğunu himayesine alarak eğitimlerini üstlendiğini açıkladı. Babasını Mekke'de koleradan kaybettiği için küçük yaşlarda yetim kalan paşanın bu konuda hassas davrandığını vurgulayan Timsal Karabekir, babasının ilgilendiği yetim çocukların jimnastik yaparken, tiyatro oynarken, müzik öğrenirken, asker kaputu ve potini dikerken, şimendifer başında, ilaç hazırlarken ve sedye taşırken çekilmiş çok sayıda fotoğrafını gösterdi.

Timsal Karabekir, babasının bestelediği "Türk yılmaz" adlı marşı taş plaktan dinletti.

(MŞ)

08.05.2013 18: 22: 31

TSI

NNNN - BURSA

Timsal Karabekir Gemlik'te Konferans Verdi
Timsal Karabekir Gemlik'te Konferans Verdi
Timsal Karabekir Gemlik'te Konferans Verdi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Timsal Karabekir Gemlik'te Konferans Verdi - Son Dakika


Son Dakika

Fenerbahçe, Ülker Stadı'ndaki müzeyi İstanbul Anadolu Lisesi'nin olduğu binaya taşıyacak Depremi mavi ay mı tetikledi? 16 Kasım'ı işaret eden ünlü astrolog Aysun Koç'tan ürküten sözler 2000 yılına ait fotoğraf her şeyi ortaya çıkardı! Rıza Bey Apartmanı ile ilgili dehşete düşüren detay Süleyman Soylu ve eşi Hamdiye Soylu'nun koronavirüse yakalandığı iddia edildi Kanserden hayatını kaybeden Dilay Kemer'in hastalığa yakalanma hikayesi ortaya çıktı Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı: 39 milyon konut için değer takip sistemi geliyor Kızını arayıp "Cesetleri alın" diyen baba, eşini öldürüp aynı silahla hayatına son verdi 17 saat sonra kurtarılan İnci, enkaz altında böyle bekledi: Abla çok korkuyorum, elimi tutar mısın