Tinder, Kullanıcıların Cinsel Yönelimlerini Belirtmelerine İzin Verecek - Son Dakika

Tinder, Kullanıcıların Cinsel Yönelimlerini Belirtmelerine İzin Verecek

04.06.2019 19:07
Tinder, Kullanıcıların Cinsel Yönelimlerini Belirtmelerine İzin Verecek, System.String[]

Arkadaşlık uygulamalarının en bilinenlerinden biri olan Tinder, kişisel bilgiler kısmına yeni bir seçenek ekledi. Uygulamanın kullanıcıları, bundan sonra cinsel yönelimlerini de profillerine ekleyebilecekler.

Arkadaşlık uygulaması Tinder, bundan sonra kullanıcıların cinsel yönelimlerini ekleyebilmelerine izin verecek. Uygulama böylece birbirine denk gelen yönelimleri öncelikli olarak gösterecek.

Kullanıcılar, sunulan 9 farklı cinsel yönelimden üç tanesini seçme hakkına sahip. Bu yönelimler arasında heteroseksüel, gey, lezbiyen, biseksüel, aseksüel, demiseksüel, panseksüel, queer ve kararsız seçenekleri bulunuyor. Uygulamayı kullanan kişiler, seçtikleri yönelimin profillerinde görünüp görünmemesine de karar verebilecekler.

Yeni ve mevcut kullanıcıları etkileyecek bu yenilik sonrası uygulama güncellendiği takdirde mevcut kullanıcıların da zorunlu olarak bu alanı doldurmaları gerekecek. Bu tercihler sonradan değiştirilebildiği gibi Tinder'ın algoritması eşleşme yaparken bu seçimleri de göz önünde bulundurarak daha mantıklı eşleşmelerle kullanıcının karşısına çıkacak.

Özellik, iOS ve Android için bazı ülkelerde bu ay içerisinde kullanıma sunulacakken diğer ülkeler bunu zaman içerisinde alacak. Kullanıcılar şu ana kadar erkekleri, kadınları veya her ikisini de görmek isteyip istemediklerini belirleyebilmiş olsa da cinsel yönelim konusunda doğrudan bir destek sunmuyordu.

Tinder, Kullanıcıların Cinsel Yönelimlerini Belirtmelerine İzin Verecek

Kaynak: WebTekno

Son Dakika Teknoloji Tinder, Kullanıcıların Cinsel Yönelimlerini Belirtmelerine İzin Verecek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Brendan Rodgers'tan Cengiz Ünder'e övgü dolu sözler: Çok kaliteli bir futbolcu Afrikalı adam, Louvre Müzesi'ndeki ahşap heykeli eline alıp haykırdı: Sömürgeciler tarafından bizden çalınanları almaya geldim Bahar Candan, "Türkiye'nin en salak kızı bile söyleyebiliyor" deyip İstiklal Marşı'nı okudu Avusturalya'nın Queensland eyaleti Başbakan Yardımcısı canlı yayında sinek yuttu Son dakika! Çağlayan Adliyesi'nde falçatayla kendine zarar veren şahsa polis müdahale etti Yarı çıplak halde 5. kattan düşen gencin annesinden şok iddia: Kuzenleri kablo ile darbedip, balkondan attı Şevval Şahin'e destek olmak isteyen Şeyma Subaşı'nın "Kıskanç milletiz" sözleri tepki çekti Hayatı film olan rahmetli Dilber Ay'ı Büşra Pekin canlandıracak