Son Dakika Son Dakika Son Dakika
TİP Genel Başkanı Erkan Baş, seçimlerde oy kullanmayı düşünmeyenlere çağrıda bulundu - Son Dakika

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, seçimlerde oy kullanmayı düşünmeyenlere çağrıda bulundu

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Twitter hesabından yayınladığı videoda seçimlerde oy kullanmayı düşünmeyen 7 milyon yurttaşı sandığa çağırdı. Baş, bir oyu Kemal Kılıçdaroğlu'na, bir oyu da TİP'e verme çağrısı yaptı ve AKP düzenini yıkmak için birlikte hareket etme çağrısında bulundu.

27.04.2023 - 20:30,

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, "Seçimlerde oy kullanmayı düşünmeyen 7 milyon arkadaşım. Biliyorum bu düzenden bıktınız ama size birkaç sözüm var. Sadece iki dakika" notuyla Twitter hesabından bir video yayınladı. Baş, videoda "Seçimlerde oy vermeyen, veremeyen 7 milyon yurttaşı AKP düzenini yıkmak üzere sandığa çağırıyoruz. Kardeşim, seni çok iyi anlıyoruz. Düzenden sıkıldın. Düzenden bıktın. Her şeyi talan eden, umudunu sömüren, seni hayalsiz, gerçeksiz bırakan tüm bu kokuşmuş düzenin dışında kalmak istiyorsun. Ama bugün, o gün değil. Çünkü bu seçim, o seçim. Bu seçim belki de ilk defa oy vereceğin o seçim… Sen, 7 milyon kişiden birisin. Türkiye'nin en büyük üçüncü partisisin. Sen istesen her şey farklı olur. 14 Mayıs sabahı kendin için, hepimiz için uyan, ayağa kalk ve o sarayı başlarına hep birlikte yıkalım" çağrısında bulundu.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, seçimlerde oy kullanmayı düşünmeyen 7 milyon yurttaşa bugün Twitter hesabında yayınladığı bir videoyla seslendi. Baş seçimlerde oy kullanmayan yurttaşları sandığa çağırdı ve bir oyu Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için, bir oyu da TİP için istedi.

Baş, "Seçimlerde oy kullanmayı düşünmeyen 7 milyon arkadaşım. Biliyorum, bu düzenden bıktınız ama size birkaç sözüm var. Sadece iki dakika" notuyla paylaştığı videoda şunları söyledi:

"SEÇİMLERDE OY VERMEYEN, VEREMEYEN 7 MİLYON YURTTAŞI AKP DÜZENİNİ YIKMAK ÜZERE SANDIĞA ÇAĞIRIYORUZ"

"Türkiye tarihi bir seçime gidiyor. Bu seçimde kullanacağınız iki oy ile Türkiye'yi aydınlık adil, umut dolu yarınlara, ikinci yüzyıla taşıyacaksınız. Bir oyu Kılıçdaroğlu'na, bir oyu güçlü bir Meclis için TİP'e vereceğiz. TİP olarak her zaman bize düşen sorumluluğun farkında olduk. Halkın tüm kazanımlarını, demokrasiyi, adaleti yok eden AKP'ye karşı halkımızdan aldığımız güçle Meclis'te, sokakta direndik. Halkın sesi olduk. 2023 Seçimleri öncesinde de bizlere düşen görevin bilinciyle bir çağrı yapmak istiyoruz. Seçimlerde oy vermeyen, veremeyen 7 milyon yurttaşı AKP düzenini yıkmak üzere sandığa çağırıyoruz.

"BU SEÇİM BELKİ DE İLK DEFA OY VERECEĞİN O SEÇİM"

Kardeşim, seni çok iyi anlıyoruz. Düzenden sıkıldın. Düzenden bıktın. Her şeyi talan eden, umudunu sömüren, seni hayalsiz, gerçeksiz bırakan tüm bu kokuşmuş düzenin dışında kalmak istiyorsun. Ama bugün, o gün değil. Çünkü bu seçim, o seçim. Bu seçim belki de ilk defa oy vereceğin o seçim. Bu seçim, oy vererek seni yok sayan düzeni yıkma fırsatı yakaladığın o seçim. Bu seçim, etrafındaki herkesin mutluluğu için bir şey yapacağın o seçim. Bu seçim, yarın gururla hatırlayacağın o seçim.

"SEN, 7 MİLYON KİŞİDEN BİRİSİN. TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK ÜÇÜNCÜ PARTİSİSİN"

Sen, 7 milyon kişiden birisin. Türkiye'nin en büyük üçüncü partisisin. Sen istesen her şey farklı olur. Sen istesen her şey değişir. Bu tarihi fırsat senin elinde. O gün geldiğinde her şey olabilir. Hasta olabilirsin, bir işin çıkabilir. Talihsizlik sonucu sandığa gitmen çok zorlaşabilir. O gün talihe de başkaldırma, sandığa gitmek için her şeyi yapma günü.

"14 MAYIS SABAHI KENDİN, HEPİMİZ İÇİN UYAN, AYAĞA KALK VE O SARAYI BAŞLARINI HEP BİRLİKTE YIKALIM"

Senden ricam o gün önüne çıkabilecek bütün engellere karşı lütfen hazırlıklı ol. Kendine dikkat et. Çıkabilecek aksiliklerin önünü almaya çalış ve hazır ol. 14 Mayıs sabahı kendin için, hepimiz için uyan, ayağa kalk ve o sarayı başlarına hep birlikte yıkalım. Sen varsan geleceğimiz var."

Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel TİP Genel Başkanı Erkan Baş, seçimlerde oy kullanmayı düşünmeyenlere çağrıda bulundu - Son Dakika


Advertisement