Tıp Öğrencilerinin "Beyaz Önlük" Töreni - Son Dakika

Tıp Öğrencilerinin "Beyaz Önlük" Töreni

26.09.2018 17:23
Tıp Öğrencilerinin

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Tıp Fakültesine kayıt yaptıran öğrenciler için "Beyaz Önlük Giyme" töreni düzenlendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Tıp Fakültesine kayıt yaptıran öğrenciler için "Beyaz Önlük Giyme" töreni düzenlendi.

MSKÜ Atatürk Kültür Merkezi'ndeki törende, okula başlayan öğrenciye doktor önlükleri, protokol üyeleri tarafından giydirildi.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, törende yaptığı konuşmada, genç ve üretken bir üniversite olduklarını söyledi.

MSKÜ'nün öğrencisine önem veren bir anlayışla hedeflere tüm okul olarak ilerleyeceklerini belirten Çiçek, "Tıp Fakültemizin eğitiminde eksik yok. Bazı teknik eksiklikler var, onlar da en kısa zamanda giderilecek. Hastanenin hemen altına 2 bin kişilik bir yurt yapılıyor. Fakülte karşısına da araştırma merkezimiz yapılacak. Bu şekilde tüm imkanlarınız yan yana olacak." dedi.

Beyaz önlük temizliği ifade eder

Türkiye'nin en güzel illeri arasında yer alan Muğla'da tıp eğitimi alacak öğrencilerin şanslı olduğunu dile getiren Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevres Hürriyet Aydoğan şöyle konuştu:

"Sizler Hipokrat'ın temsilcileri olacaksınız. Her yıl Kos Adası Vakfı ile orijinal Hipokrat Yemini gerçekleştiriyoruz. Sizlere beyaz önlük giydiriyoruz. Çünkü beyaz önlük temizliği ve mesleki değerleri ifade ediyor. Meslek hayatınız boyunca bahtınız önlüğünüz gibi bembeyaz olsun."

Törene, Muğla Vali Vekili Rıza Dalan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, öğretim üyeleri ve öğrenci veliler katıldı.

Tıp Öğrencilerinin Beyaz Önlük Töreni
Tıp Öğrencilerinin Beyaz Önlük Töreni
Tıp Öğrencilerinin Beyaz Önlük Töreni
Tıp Öğrencilerinin Beyaz Önlük Töreni

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Tıp Öğrencilerinin 'Beyaz Önlük' Töreni - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Konyaspor, geriye düştüğü maçta Kasımpaşa'yı 2-1 mağlup etti Hatayspor maçında hatalı gol yiyen Gökhan Akkan gözyaşlarını tutamadı Dünya Sağlık Örgütü: 2021'in başında Avrupa'da üçüncü dalgayı bekliyoruz Darnell Fisher, maçta Callum Paterson'ın cinsel organına iki kez elledi Paşinyan, Karabağ yenilgisi üzerine istifasını isteyen Rusya'ya sert çıktı: Kolaysa gelin Türklerle siz savaşın Sevgilisini rahatsız eden kişiyi tabancayla ayaklarından vurarak yaraladı 'Kim Milyoner Olmak İster' programına katılan yarışmacı ablasına yaptıklarıyla şaşırttı! Tuvalete kilitleyip, kelepçelemiş Son Dakika! "İttifak çatırdıyor mu?" sözlerine Erdoğan'dan yanıt: Cumhur İttifakı'nın gidişatından gayet memnunuz