Tır Kapıkule Giriş Kapısına Çarptı, 1 Ölü - Son Dakika

Tır Kapıkule Giriş Kapısına Çarptı, 1 Ölü

12.01.2012 12:32
Tır Kapıkule Giriş Kapısına Çarptı, 1 Ölü

KAPIKULE Gümrük Kapısı'nın giriş kapısına çarpan kullandığı TIR ile çarpan sürücüs hayatını kaybetti.

Tır KAPIKULE GİRİŞ KAPISINA ÇARPTI, 1 ÖLÜ

KAPIKULE Gümrük Kapısı'nın giriş kapısına çarpan kullandığı TIR ile çarpan sürücüs hayatını kaybetti.Kaza, gece saat 02.00 sıralarında Kapıkule Gümrük Kapısı'na giriş kapısında meydana geldi. Almanya'dan yüklediği çimentoyu Azerbaycan'a taşıyan Atilla Ercan yönetimindeki 01 ADT 24 plakalı TIR, dün saat 17.00 sıralarında Kapıkule Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yaptı. Ardından da Kapıkule yakınlarındaki bir tesise TIR'ı park ettikten sonra aracının içinde dinlendi Gece saat 02.00 sıralarında tekrar direksiyon başına geçen Atilla Ercan, İstanbul istikametine gitmek yerine tekrar Kapıkule yönüne dönerek gümrük sahasına otomobillerin giriş yapmak için kullanılan ancak kapalı bulunan 38 ve 39 numaralı giriş bölümünden geçmek isterken park halindeki Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne ait 06 GG 651 plakalı otomobile çarptı. Kazada TIR'ın çekici bölümü hurda yığınına dönerken, sürücüsü olay yerinde hayatını kaybetti. TIR'ın çarptığı ve büyük hasar gören giriş kapısının açık olmaması olay yerinde bulunan görevlilerin ölmesini ve yaralanmasının önüne geçti. TIR'ın çarptığı giriş kapısının hemen yanındaki 40 numaralı bölümde kaza sırasında 4 personel görev yapıyordu.

GÜMRÜK ÇALIŞANLARI ŞAŞKIN

Daha önce örneği olmayan bu kazayı gören gümrük çalışanları ve diğer sürücüler şaşkına döndü. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri, TIR'ın çekicisinin içinde sıkışan sürücünün cansız bedenini güçlükle çıkarttı. Ceset ardından otopsi için Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

ÇOK ENTERESAN KAZA

Kazanın çok enteresan olduğunu belirten Kapıkule Mülki İdari Amiri ve Edirnne Vali Yardımcısı Nedim Özırmak, 'Bir önceki akşam saat 17.00'da buradan çıkış yapıp Türkiye topraklarına giriş yapıyor. Ama saat 02.00'da tekrar dönüş yapıyor Kapıkule istikametine. Aslında TIR Almanya'dan çimento yüklü olarak Azerbaycan'a gidiyor. Buraya geri dönmesi enteresan bir olay. Bu olayı da savcılık ve emniyet araştırıyor. Sürücünün aşırı hızlı ve alkollü olduğu söyleniyor. Ancak doktor raporu yok. Sadece alkol kokusu olduğu söyleniyor. Burayı TEM gişesi sanmış da olabilir diye de düşünülüyor. Buda ihtimal.ödedi.Almanya'dan beraber yola çıktıklarını belirten ve ismini söylemeyen başka bir TIR sürücü ise, 'Yola beraber çıktık, akşam saatlerinde Türkiye'ye giriş yaptık, dinlenmek üzere bir tesise gittik. Arkadaşın ne zaman uyandığını ve ne maksatla bu tarafa geldiğini bilemiyorum. Ancak kalp krizi geçirmiş de olabilir diye düşünüyorum.ö dedi.İki peron arasındaki TIR, ekiplerin çalışmasının ardından kaldırıldı. Soruşturma sürüyor.

Almanya'da 'Türk-Alman Kardeş Şehirler Birliği' kuruldu Almanya'da 'Türk-Alman Kardeş Şehirler Birliği' kuruldu MÜSİAD İzmir Almanya'da iş görüşmeleri yapacak MÜSİAD İzmir Almanya'da iş görüşmeleri yapacak AB Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'dan 'Ermenistan-Azerbaycan' Açıklaması: 'Türkiye Yapıcı Bir Rol Oynayabilir ve Oynamalıdır' AB Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'dan 'Ermenistan-Azerbaycan' Açıklaması: 'Türkiye Yapıcı Bir Rol Oynayabilir ve Oynamalıdır'
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tır Kapıkule Giriş Kapısına Çarptı, 1 Ölü - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement