Son Dakika Haberleri: Tır Yola Devrildi, Karayolu Portakal Tarlasına Döndü

Tır Yola Devrildi, Karayolu Portakal Tarlasına Döndü

2 yıl önce

Tır yola devrildi, karayolu portakal tarlasına döndü Yola saçılan portakal ve mandalina iş makinasıyla temizlendiMERSİN - Mersin'in Erdemli ilçesinde tırın üzerinde yüklü portakal kasalarının yola devrilmesi sonucu Mersin Antalya Karayolu'nda uzun araç kuyrukları oluştu.

Tır yola devrildi, karayolu portakal tarlasına döndü
Yola saçılan portakal ve mandalina iş makinasıyla temizlendi

MERSİN - Mersin'in Erdemli ilçesinde tırın üzerinde yüklü portakal kasalarının yola devrilmesi sonucu Mersin Antalya Karayolu'nda uzun araç kuyrukları oluştu.
Edinilen bilgiye göre kaza Erdemli ilçesi Ayaş Mahallesindeki Sultankoyu mevkisinde meydana geldi. Kıbrıs'tan aldığı narenciyeyi Hatay'a götüren Özcan Çolak'ın kullandığı tır, yükü yol çalışmaları yapılan Sultankoyu mevkisinde bilinmeyen bir nedenle devrildi. Bu esnada seyir halindeki bir yolcu otobüsünede yük çarptı. Kazada şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, maddi hasar meydana geldi. Kazada narenciye kasaları ve meyveler, çalışmalar sebebiyle tek şeride düşen Mersin-Antalya karayolunu trafiğe kapadı. Karayolları ekipleri ve vatandaşların çabasıyla kasalarla birlikte saçılan portakal ve mandalinalar toplandı. Bu sırada getirilen bir iş makinası yardımıyla yoldaki narenciye tamamen kaldırıldı.
Kaza ile ilgili tır şoförü Özcan Çoban, "Yol yapımı olduğu için sürat yapamazsın, ileriden sağa sapacağım. Zaten geliş istikametimde de yol yapımı var. Önüm dolu arkam dolu. Normal gidiyorum, 50 ile gidiyorum. Arkadan bir ses duydum, sandık olduğu gibi kırılıyor, kıralan bir kaç sandıktan sonra kayma yapıyor. Aşağı doğru çadırın altından sırayla kaydı" dedi.
Kaza ile iligili soruşturma sürüyor.

YORUMLAR


23 Yaşındaki Ukraynalı Kadın, TIR Şoförünün Boğazını Kesti Bingöl'de Paletli Araç, Buzun Kırılmasıyla Suya Gömüldü

Usta Oyuncu Erdal Özyağcılar, Şaman Dinine İnandığını Açıkladı