Tire'de İncir Festivali Yapıldı - Son Dakika

Tire'de İncir Festivali Yapıldı

29.09.2019 18:25
Tire'de İncir Festivali Yapıldı, System.String[]

Tire Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Tire İncir Festivali, yapıldı.

Tire Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Tire İncir Festivali, yapıldı.

Gölet Şenlik Alanı'ndaki festivale Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, İYİ Parti İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar ile çevre il ve ilçelerden çok sayıda ziyaretçi katıldı.

Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, 1 aydır ilçede bulunduğu belirterek, "Göreve başladığımdan bu yana Tire'yle ilgili güzel bilgiler edindik. Öncelikle tarımsal üretim anlamında en önemli ürünlerden birinin incir olduğunu öğrendik. 42 yaşındayım ve hayatım boyunca yediğim en lezzetli inciri Tire'de yedim. İncirimizin tanıtımı için bu festival organize edildi. Vatandaş, üretici ve tüketici ile birlikte güzel bir festival yaşıyoruz." dedi.

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Tire'nin en kaliteli ve lezzetli incirin yetiştiği bölge olduğunu söyledi. Son yıllarda üreticilerin mağdur edildiğini savunan Duran, "Amacımız gerek böylesi festivallerle gerekse kooperatifleşme ile bu haksızlığa engel olmak ve üreticimizin, mağduriyetini olabildiğince gidermektir." şeklinde konuştu.

Festival kapsamında "İncir Güzeli" yarışması düzenledi. 8 yarışmacının finale kaldığı yarışmada Arzu Adıgüzel Erdoğan, "Tire İncir Güzeli" seçildi.

İzmir Profesyonel Aşçılar Derneğinden Mehmet Ali Ersen, Erdoğan Atabay, İzzet Baki Özkan, Serkan Arslan'in jüriyi oluşturduğu "İncirli Tatlar Yarışması"nda ise Nihal Çönoğlu, "İncirli baklava" ile birinci oldu.

Program İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu'nun gösterisi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası'nın konseriyle sona erdi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Tire'de İncir Festivali Yapıldı - Son Dakika


Son Dakika

Kayınpeder, çocuğu görmeye gelen damadına cadde ortasında kurşun yağdırdı Dayakçı hala, 7 yaşındaki kız çocuğunun hayatını kararttı! Kangren yüzünden kolunu kaybetti Kısıtlamada turistlerin keyfine diyecek yoktu! Maskelerini çıkartıp çekirdek çitleyip yerlere attılar Uluslararası dolandırıcılık şebekesinde 'Komiser Schwarz' detayı! Hedefte Almanlar vardı Erdoğan ile Bilal Göregen'in montaj videosunu gerçek zanneden Seren Serengil alay konusu oldu Sokağa çıkma kısıtlaması Adanalıların kebap aşkına engel olamıyor Aşk mesafe dinlemedi! Tayland'dan Gelibolu'ya gelin geldi Oyuncu Selahattin Taşdöğen, metrobüsteki güvenlik görevlileriyle tartışıp karakolluk oldu