Tire'de Karabacak Ailesi 170 Yıllık Geleneği Bozmadı - Son Dakika

Tire'de Karabacak Ailesi 170 Yıllık Geleneği Bozmadı

27.11.2012 10:20
Tire'de Karabacak Ailesi 170 Yıllık Geleneği Bozmadı, System.String[]

Tire'de yaşayan Karabacak ailesi, 170 yıllık geleneği bozmadı ve bu yıl da Muharrem ayı başında ilçede yemek düzenledi.

Tire'de yaşayan Karabacak ailesi, 170 yıllık geleneği bozmadı ve bu yıl da Muharrem ayı başında ilçede yemek düzenledi.

Muharrem ayının başlangıcı nedeniyle komşularına yemek dağıtan Karabacak ailesinin Turan Mahallesi'ndeki evlerinde düzenlenen yemeğe, İl Genel Meclis Üyesi Refik Konur, AK Parti Tire İlçe Başkanı Mehmet Çeltikoğlu, siyasi parti temsilcileri ile yaklaşık 350 kişi katıldı.

Tire Romanlar Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Karabacak, bu aile geleneğinin 170 yıl öncesine kadar dayandığını, geleneğin ilk olarak dedesi Havva Oğlu Hasan'ın Muharrem ayında komşularına aşure dağıtmasıyla başladığını söyledi. Karabacak, geleneği sürdürdüklerini ve buna devam edeceklerini ifade etti.

Muhabir: Dilek Özdemir/ Senem Yazıcı

Yayıncı: Ramazan Ercan - İZMİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Tire'de Karabacak Ailesi 170 Yıllık Geleneği Bozmadı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Uzun zamandır ortalarda olmayan Mehmet Çilingiroğlu, ABD'den bombayı patlattı: Koronanın kesin tedavisi bulundu Fransa'dan sonra İngiltere ve Avusturya'da da sokağa çıkma yasağı ilan edildi İzmir depremiyle ilgili provokatif paylaşım yapan 2 kişi tutuklandı Galatasaray'da Ankaragücü maçında Marcao ve Saracchi sakatlandı Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü Tepkilerin ardından Macron geri adım attı: Charlie Hebdo karikatürlerini desteklemiyoruz Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 39'a yükseldi Ünlü sunucu İkbal Gürpınar koronavirüse yakalandı, yoğun bakıma alındı