Tiyatro Keyfi 7'nci yaşını kutluyor - Son Dakika

Tiyatro Keyfi 7'nci yaşını kutluyor

25.05.2020 20:44
Tiyatro Keyfi 7'nci yaşını kutluyor, System.String[]

Dr. Cüneyt Arkan ile Kemal Başar'ın kurucu ortakları olduğu Emma Art'ın amiral gemisi olarak 2013'te kurulan Tiyatro Keyfi, 7'inci kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Dr. Cüneyt Arkan ile Kemal Başar'ın kurucu ortakları olduğu Emma Art'ın amiral gemisi olarak 2013'te kurulan Tiyatro Keyfi, 7'inci kuruluş yıldönümünü kutluyor.

"Rain Man" ile ilk prodüksiyonunu üreten topluluk bugüne kadar aralarında "Shakespeare'in Bütün Eserleri", "Bana Amy De", "Öylesine Hikayeler" ile Orhan Kılıç, Dilhan Aras ve Demircan Kaçel'in rol aldığı rock kabare tarzındaki "Cyrano de Bergerac" eserlerini sahneye taşıdı.

Geçen 7 yıl içinde eserleriyle pek çok ödül alan Tiyatro Keyfi, çok sayıda yurt içi turnenin yanı sıra Londra, Berlin, Amsterdam, Lahey, Sibiu, Jaffa, Lefkoşa, Gazimağusa gibi uluslararası turneler de gerçekleştirdi.

Topluluk, Avrupa'nın en büyük tiyatro buluşmalarından biri olan Sibiu Uluslararası Tiyatro Festivali'nin ana tablosunda bulunan ve İsrail'deki Jaffa Uluslararası Tiyatro Festivali'nin tarihinde, etkinliğe seçilen ilk Türk tiyatrosu oldu.

Yeni sezona Kemal Başar'ın yönettiği oyunda Metin Yıldız, Ercüment Aydın, Kerem Muslugil, Sinem Şenyurt, Mert Tosun ve Ata Gülmez rol aldığı, Tuncer Cücenoğlu'nun "Helikopter" adlı güldürüsü ile girmeyi hedefleyen topluluk, "Cyrano de Bergerac", "Bana Amy De" ve "Öylesine Hikayeler" isimli yapımları, yeni sezonda da devam edecek.

Teke tek ve az kişili gruplara 9 ay süren çağdaş oyunculuk eğitimi verien Tiyatro Keyfi Atölyeleri'nde ise yetişenlerin topluluğun eserlerinde rol alarak profesyonelliğe adım atması hedefleniyor.

Tiyatro Keyfi 7'nci yaşını kutluyor

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Tiyatro Keyfi 7'nci yaşını kutluyor - Son Dakika


Son Dakika

Demiryolları "Çin'e giden ilk ihracat treni yolundan döndü" iddialarına yanıt verdi: Gümrükleme için Halkalı'ya geldi Her hareketiyle gündeme bomba gibi düşen Şevval Şahin, bikinili pozlarıyla yine çok konuşulacak Doğu Perinçek'in ABD analizindeki sözleri sosyal medyaya damga vurdu: Biraz kapatsana kamerayı Şarkıcı Sevda Demirel, bornozlu paylaşımıyla hayranlarının ağzını açık bıraktı Sağlık Bakanı Koca yüksek risk altındaki 5 ilimizi uyardı: Hatay'da vaka artışı yüzde 125 Yunan televizyonuna konuşan Avrupa Komisyonu yetkilisinden Türkiye'ye küstah tehdit: Yaptırımlar orta ve uzun vadeli de olacak Dayakçı hala, 7 yaşındaki kız çocuğunun hayatını kararttı! Kangren yüzünden kolunu kaybetti Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz