Son Dakika Haberleri: Tiyatro Oyunu Hem Güldürdü Hem de Düşündürdü

Tiyatro Oyunu Hem Güldürdü Hem de Düşündürdü

3 yıl önce

Malatya’da madde bağımlığına dikkat çekmek için sahnelenen tiyatro oyunu hem düşündürdü hem de güldürdü.

Tiyatro Oyunu Hem Güldürdü Hem de Düşündürdü, System.String[]
Malatya'da madde bağımlığına dikkat çekmek için sahnelenen tiyatro oyunu hem düşündürdü hem de güldürdü.

Malatya Valiliği koordinesinde İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Malatya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen'Güçlü Nesiller, Güçlü Şehirler Projesi kapsamında tiyatro oyunu sahnelendi.

Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 'Umutlarımız Solmasın' adlı tiyatro oyununa Vali Yardımcısı Şamil Horasanlı ile kurum yetkilileri katıldı. Lise öğrencilerine yönelik olarak sahnelenen ve yönetmen Ömer Konakçı tarafından kaleme alınan 'Umutlarımız Solmasın' oyunu kimi zaman verdiği mesajlarla düşündürdü kimi zaman da esprili skeçlerle izleyenleri güldürdü.

Katılımcıların ilgiyle izlediği oyunda madde bağımlılığı ve aile içi şiddet, iletişimsizlik ile yanlış arkadaş seçimi gibi konular ele alındı.

Bir hafta boyunca sahnelenen oyunun şu ana kadar 7 binin üzerinde öğrenciye ulaştığı ifade edildi. - MALATYAYaşlı Adamın, Çocuktan Düşen 100 Lirayı Alıp Kaçtığı Anlar Kameralara Yansıdı Market İşletmecisinin Ateşe Verdiği Cips, Plastik Gibi Yandı Fethullah Gülen'in Kardeşi Salih Gülen, Saklandığı Evde Ölü Bulundu