Tiyatro Perdesi Açılıyor - Son Dakika

Tiyatro Perdesi Açılıyor

27.11.2012 12:00
Tiyatro Perdesi Açılıyor, System.String[]

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin 2012-2013 tiyatro sezonu, tiyatrocu İnan Ulaş Torun'un söyleyişiyle 28 Kasım Çarşamba günü açılıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin 2012-2013 tiyatro sezonu, tiyatrocu İnan Ulaş Torun'un söyleyişiyle 28 Kasım Çarşamba günü açılıyor.

Her yaş grubundan tiyatroseverlere hitap edecek birbirinden renkli oyunların sahneleneceği sezonunun açılış programında, TRT'de yayımlanan Altı Mantı dizisinde Kayserili bir ailenin çocuğunu canlandıran İnan Ulaş Torun, söyleşi gerçekleştirecek.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'ndaki etkinlik, saat 13.30'da başlayacak. Aynı gün saat 19.00'da Şehir Tiyatrosu'nda, Üstün Dökmen'in kaleme aldığı "Komşu Köyün Delisi" isimli iki perdelik komedi oyunu, Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü öğrencilerince sahnelenecek.

Öte yandan, 2 Aralık Pazar günü "Barış Gezegeni" isimli çocuk tiyatrosu, minik tiyatroseverlerle buluşacak. Şehir Tiyatrosu'nda sahnelenecek oyun, saat 13.00'de başlayacak.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Oktay Durukan, düzenlenecek etkinlikler hakkında şunları söyledi:

"Büyükşehir Belediyesi olarak Başkan Mehmet Özhaseki'nin önderliğinde düzenlediğimiz etkinlikler içerisinde tiyatroya ayrı bir önem veriyoruz. Kasım-Temmuz ayları içerisinde her cuma büyüklere, pazar günleri ise çocuklara yönelik tiyatro oyunlarını sahneye koyuyoruz. Mayıs ayı içerisinde ise gençleri sanat platformunda buluşturmak ve geleceğin sanatçılarının yetişmesine katkıda bulunmak için Türkiye'nin uluslararası nitelikteki ilk Liselerarası Tiyatro Festivali'ni gerçekleştiriyoruz. Bu çerçevede yalnızca tiyatro etkinliğimizde yaklaşık 50 bin kişi ile bir araya geliyoruz. 2012-2013 tiyatro sezonumuzda yine birbirinden farklı oyunlar için perdemizi açacağız."

Muhabir: Mustafa Yıldız

Yayıncı: İsmail İçer - KAYSERİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Tiyatro Perdesi Açılıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Oyun oynarken depreme yakalanan gencin yaşadığı korku kameralara yansıdı İzmir'den yürek yakan görüntüler! Çöken binaların başında feryatlar yükseliyor Mustafa Kılıç isimli sosyal medya kullanıcısı, İzmir depremini 15 saat önceden haber verdi İzmir'deki depremde binanın çökme anı anbean kamerada! İzmir'i sallayan depremde bazı binalar yıkıldı! Gelen görüntüler korkunç Son Dakika! İstanbul ve İzmir Valiliklerinden 6,6'lık depremle ilgili ilk açıklama Nihat Hatipoğlu'dan bira içen kızlarla ilgili yeni açıklama: Ben de sizinle beraber oturayım mı deseydim Koronavirüse yakalanan dünyanın en uzun insanı Sultan Kösen 1 haftadır yoğun bakımda