Tiyatro Sanatçısı Suna Keskin Öğrencilerle Bir Araya Geldi - Son Dakika

Tiyatro Sanatçısı Suna Keskin Öğrencilerle Bir Araya Geldi

27.12.2017 17:24
Tiyatro Sanatçısı Suna Keskin Öğrencilerle Bir Araya Geldi, System.String[]

Tiyatro Sanatçısı Suna Keskin, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Engin Orbey Konferans ve Uygulama Salonu’nda Tiyatro Anasanat Dalı öğrencileri ile bir araya geldi.

Tiyatro Sanatçısı Suna Keskin, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Engin Orbey Konferans ve Uygulama Salonu'nda Tiyatro Anasanat Dalı öğrencileri ile bir araya geldi.

Suna Keskin tiyatro bölümü öğrencileriyle sanat hayatı ve tiyatro tecrübeleriyle ilgili bilgilerini paylaştı. Deneyimlerini öğrencilerle paylaşan Suna Keskin Türk tiyatro sanatçısının Türkçe'yi iyi konuşabilmesi ve disiplinli olması gerektiğini söyledi. Keskin, "50 yılı aşkın süredir sahnede olmamın sebebi, disiplinli olmamdır. Sadece yetenekli olmak yetmez, tiyatro sanatçısı aynı zamanda iyi gözlem yapabilmeli ve bir sporcu gibi disiplinli olabilmeli, kendi kurallarını belirlemeli, gerektiğinde direnmeli. 60'lı yıllarda tiyatrodan tiyatroya koşardık. O yıllarda tiyatroya olan ilgi çok fazlaydı ve oynanan oyunlar çok iyi projelerdi. Belirli bir süre 80'ler de oyuncular konusunda seviyenin düştüğünü gözlemledim ancak son dört yıldır 60'lı yıllara benzer kalitede oyunlar sergileniyor" şeklinde konuştu.

Suna Keskin ayrıca, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın eski öğretim üyelerinden olan Erol Keskin'in anısına Anadolu Üniversitesi'nde açılması planlanan sergi ile ilgili de görüşlerini belirtti. Keskin, "Burada aynı zamanda Erol Keskin'in sergisini açmak ve onun buradaki anılarını yaşatmak adına bulunuyorum. Anadolu Üniversitesi kurulduğu yıllardan itibaren Erol Keskin dersler vermeye başlamıştı. Burada çok güzel oyunlar sahneledi, çok güzel eserler bıraktı" dedi.

Suna Keskin söyleşinin devamında, öğrencilerinin sorularını cevapladı. - ESKİŞEHİR

Tiyatro Sanatçısı Suna Keskin Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Tiyatro Sanatçısı Suna Keskin Öğrencilerle Bir Araya Geldi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yerde bulduğu kaya parçası sayesinde 2 milyonluk servete kondu Neven Subotic, Denizlispor ile sözleşmesini tek taraflı feshetti İşten eve erken gelen kadın, kendisini aldatan erkek arkadaşını başka bir kadınla bastı! O anlar kamerada Bahar Candan, ablası Nihal Candan ile dudak dudağa poz verdi Ukrayna önce Türk SİHA'sı satın aldı sonra SİHA'ları yok edecek silah geliştirdi: Cobra-AntiDrone Otobüs şoförü, bulduğu içi altın dolu çantayı sahibine teslim etti "Polisi ararsan yüzünde sigara söndürürüm" tehdidini affetmeyen Feyza Aktan, Özcan Deniz için uzaklaştırma kararı aldırdı İran'ı karıştıran televizyon programı: Ruhani için 'uyuşturucu madde kullanıcısı' imasında bulundular