Tiyatro ve Sinema Sanatçısı Zeki Alasya, Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika

Tiyatro ve Sinema Sanatçısı Zeki Alasya, Son Yolculuğuna Uğurlandı

10.05.2015 15:40
Tiyatro ve Sinema Sanatçısı Zeki Alasya, Son Yolculuğuna Uğurlandı, System.String[]

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tiyatro ve sinema sanatçısı Zeki Alasya'nın vefatına ilişkin, "Onunla güldük, onunla ağladık.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tiyatro ve sinema sanatçısı Zeki Alasya'nın vefatına ilişkin, "Onunla güldük, onunla ağladık. Kaybı gerçekten çok derin. Sanat dünyasının başı sağ olsun, hepimizin başı sağ olsun. Böyle değerler az yetişiyor. Üzgünüz, ailesine, sanat dünyasına başsağlığı diliyoruz" dedi.

Alasya için Levent Camisi'nde öğle vakti düzenlenen cenaze törenine, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu siyaset ve sanat dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Kılıçdaroğlu, Alasya'nın eşi Jülide Atak, kızı Zeynep Alasya ve eski eşi Oya Mella ve tiyatro ve sinema sanatçısı Metin Akpınar'a taziye dileklerinde bulundu.

Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Alasya'yı Sıraselviler'de Devekuşu Kabere'de izlediğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Daha sonra o Türkiye'deki bütün evlerin konuğu oldu. Onunla güldük, onunla ağladık. Kaybı gerçekten çok derin. Sanat dünyasının başı sağ olsun, hepimizin başı sağ olsun. Böyle değerler az yetişiyor. Üzgünüz, ailesine, sanat dünyasına başsağlığı diliyoruz."

Bir gazetecinin "Metin Bey ile ne konuştunuz?" sorusuna ise "Başsağlığı dileklerimi ilettim sadece" şeklinde cevap verdi.

Orhan Gencebay

Sanatçı Orhan Gencebay da çok iyi bir insanı ve değerli bir sanatçıyı kaybettiklerini dile getirerek, "Görevini layıkıyla yaptı. Bizim dünyada görevimiz bu biliyorsunuz. O da bu görevi çok iyi yaptı. Başımız sağ olsun. Bütün sanatseverlerin başı sağ olsun. Öncelikle ailesine Allah sabırlar versin" değerlendirmesinde bulundu.

Kadir inanır

Kadir İnanır da şimdi Zeki Alasya için dini görevlerini yapacaklarını belirterek, "Siz onu görüntüleyin. Daha sonra Zeki Alasya ile ilgili uzun uzun konuşabiliriz. Burada bu kadar" dedi.

Yapımcı, film yönetmeni Türker İnanoğlu ise "Zeki Bey çok yakın dostumdu. Türk sineması ve tiyatrosunun gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından biriydi. Onu kaybetmekle ülke çok şey kaybetti ancak ülkemiz insanları onu hiçbir zaman unutmayacaktır, buna eminim. Allah rahmet eylesin" şeklinde konuştu.

Nevra Serezli

Sinema ve tiyatro sanatçısı Nevra Serezli de söyleyecek hiçbir şey bulamadığını belirterek, "Buraya yakışmıyor. Çok acı bir şey. Ona konduramıyoruz böyle bir şeyi. Çok üzgünüm. İki gündür bütün anılar aklıma geliyor. Hiçbir şey diyemiyorum. Filmlerini hatırlayın. Hep derler ya seyirciler 'Sizin kasetlerinizle büyüdük' birden aklına geliyor her şey tabii insanın" ifadelerini kullandı.

Şarkıcı Alişan ise Zeki Alasya'nın vefatı nedeniyle çok üzgün olduğunu dile getirerek, "dev bir oyuncuyu, insanı" kaybettiklerini kaydetti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Tiyatro ve Sinema Sanatçısı Zeki Alasya, Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika


Son Dakika

Sergen Yalçın tabloyu bir cümleyle özetledi: N'Sakala'yı inşallah bir gün kendi bölgesinde oynatabiliriz 19:16 Sergen Yalçın tabloyu bir cümleyle özetledi: N'Sakala'yı inşallah bir gün kendi bölgesinde oynatabiliriz Bikinili pozlarını paylaşan şarkıcı Linet'in göbeğindeki detay gözlerden kaçmadı 18:54 Bikinili pozlarını paylaşan şarkıcı Linet'in göbeğindeki detay gözlerden kaçmadı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü 18:38 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü
Kılıçdaroğlu'ndan partisine özeleştiri: Kusurumuz, hatamız, yanlışımız da var 18:36 Kılıçdaroğlu'ndan partisine özeleştiri: Kusurumuz, hatamız, yanlışımız da var Eski futbolcu Sezer Öztürk'ün karıştığı cinayet ile ilgili savcılık ifadeleri ortaya çıktı 17:52 Eski futbolcu Sezer Öztürk'ün karıştığı cinayet ile ilgili savcılık ifadeleri ortaya çıktı Levent Yüksel kendisinden 17 yaş küçük eşi Özlem Öztürk ile aşk pozlarını paylaştı 17:40 Levent Yüksel kendisinden 17 yaş küçük eşi Özlem Öztürk ile aşk pozlarını paylaştı
Can Yaman'dan ayrıldığı iddia edilen Diletta Leotta'nın sütyenli pozları olay yarattı 17:33 Can Yaman'dan ayrıldığı iddia edilen Diletta Leotta'nın sütyenli pozları olay yarattı İddaa, temsilcimiz Beşiktaş'a şans vermedi! Galibiyete açılan oran sonucu hayrete düşürdü 17:01 İddaa, temsilcimiz Beşiktaş'a şans vermedi! Galibiyete açılan oran sonucu hayrete düşürdü
Advertisement