Tkdk'ya Hayvancılık Yatırım Başvuruları Tamamlandı - Son Dakika

Tkdk'ya Hayvancılık Yatırım Başvuruları Tamamlandı

14.03.2016 13:30
Tkdk'ya Hayvancılık Yatırım Başvuruları Tamamlandı, System.String[]

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Erzurum İl Koordinatörlüğü, AB Katılım Öncesi Kırsal Kalkınma Aracı (IPARD) II Programında başvuruların tamamlandığını ve 52 proje başvurusu alındığını bildirdi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Erzurum İl Koordinatörlüğü, AB Katılım Öncesi Kırsal Kalkınma Aracı (IPARD) II Programında başvuruların tamamlandığını ve 52 proje başvurusu alındığını bildirdi.

TKDK Erzurum İl Koordinatörü Atilla Özlü, yaptığı yazılı açıklamada, IPARD II kapsamında, il genelinde 26'sısüt hayvancılığı, 26'sı da besi hayvancılığı tesislerinin kurulması yönünde olmak üzere 52 proje başvurusu yapıldığını belirtti.

Proje başvurularının Erzurum'da hayvancılıkta, üreticilerin ve besicilerin eski üretim yöntemlerinden yeni modern tesislere yöneldiğini göstermesi bakımından önemli olduğunu ifade eden Özlü, şunları kaydetti:

"Bu istek ve ivme ile devam edilirse ilimizde kısa zaman sonra modern ve verimli hayvancılık işletmelerinin sayısında ciddi artış olduğunu göreceğiz. Projeler kapsamında mevcut ahırların modernizasyonu, yeni ahırların inşa edilmesi, süt sağım binaları, yem depoları, gübre çukurları gibi yapım işlerinin yanı sıra süt sağım üniteleri, ahır içi makineler, yemleme ve tarlada kullanılan makine ekipmanlar ile mimarlık ve mühendislik hizmetlerinin yüzde 65 ya da yüzde 70 oranında desteklenmesi sağlanacak. Ayrıca uygun görülen tüm başvurularda yatırım harcamaları KDV'den muaf tutulacak."

Özlü ayrıca, "Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar" kapsamındaki projelerde başvuru süresinin 25 Mart'ta sona ereceği, "Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme Destek" başlığı kapsamında yapılacak yatırımlarda ise başvuruların 28 Mart-22 Nisan arasında yapılması gerektiğini hatırlattı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Tkdk'ya Hayvancılık Yatırım Başvuruları Tamamlandı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Boğaziçili öğrencilerin bursu yönetmelikte olmayan hükümlerle kesilmiş! Mahkeme 17:05 Boğaziçili öğrencilerin bursu yönetmelikte olmayan hükümlerle kesilmiş! Mahkeme "yürütmeyi durdurma" kararı verdi Yol isteyen sürücüye camdan silah gösterdi! Magandanın o görüntüleri kaydedildi 16:49 Yol isteyen sürücüye camdan silah gösterdi! Magandanın o görüntüleri kaydedildi Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 2019 ve 2020 yılları için ibra edildi 16:39 Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 2019 ve 2020 yılları için ibra edildi
Rahmi Koç ve İmamoğlu anlaşmaya vardı! Fenerbahçe Vapuru'nun bakımını yine İBB yapacak 16:17 Rahmi Koç ve İmamoğlu anlaşmaya vardı! Fenerbahçe Vapuru'nun bakımını yine İBB yapacak AK Partili ilçe başkanı Fatih Füzün'den skandal sözler: Şehidimiz bize uğurlu geldi 15:53 AK Partili ilçe başkanı Fatih Füzün'den skandal sözler: Şehidimiz bize uğurlu geldi Necati Şaşmaz'ın avukatı intihar etti! Lüks rezidansın 5. katından atlamış 15:36 Necati Şaşmaz'ın avukatı intihar etti! Lüks rezidansın 5. katından atlamış
Yayınladığı müstehcen video ile tepki çeken Kerimcan Durmaz: İntihar etmeyi düşündüm 15:03 Yayınladığı müstehcen video ile tepki çeken Kerimcan Durmaz: İntihar etmeyi düşündüm Sabancıların torunu Kerem Kamışlı'yı denize atan Marcus, olay öncesi masalarına oturup selfie paylaşmış 14:38 Sabancıların torunu Kerem Kamışlı'yı denize atan Marcus, olay öncesi masalarına oturup selfie paylaşmış
Advertisement