TMO'nun fındık alımları devam ediyor - Son Dakika

TMO'nun fındık alımları devam ediyor

15.09.2021 15:53

Fındık alım deposundan görüntü Çuvallardaki fındığın taşınması Üreticilerden Yaşar Şeker ile röportaj Solmaz Özdemir ile röportaj ORDU - TMO'nun, Ordu'nun Altınordu ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan deposunda fındık alımı sürüyor.

Fındık alım deposundan görüntü

Çuvallardaki fındığın taşınması

Üreticilerden Yaşar Şeker ile röportaj

Solmaz Özdemir ile röportaj

ORDU - TMO'nun, Ordu'nun Altınordu ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan deposunda fındık alımı sürüyor.

Ürününü teslim etmek üzere TMO'ya gelen üreticilerden 83 yaşındaki Yaşar Şeker, ikamet ettiği Perşembe ilçesindeki bahçelerinde fındığı hasat ettiklerini belirtti.

Sezonun iyi geçtiğini ancak yağmur nedeniyle yaşanan aksaklıkları atlatarak ürünlerini kuruttuklarını anlatan Şeker, "Zaten her sene buraya getiriyorum. Fındığım olunca buraya getirmem lazım. Devletin desteğinden memnunuz. Dışarıda fındık 24-24,50 lira. Burada fındık 52,5 randıman verdiler. Allah razı olsun, memnunuz." dedi.

60 yaşındaki Solmaz Özdemir ise 60 işçiyle topladıkları yaklaşık 3,5 tonluk ürünlerinin randımanının da iyi geldiğini aktardı.

TMO'yu tercih ettikleri için memnun olduklarını vurgulayan Solmaz, "Fındığın randımanı beklediğimizin üzerinde geldi. Fiyat da güzel, emeğimizi karşılıyor. Allah'a çok şükür memnunuz." diye konuştu.

Özdemir, TMO ile piyasanın hareketlendiğini ve bu nedenle ofisin her yıl ürün alımını sürdürmesi gerektiğini kaydetti.

TMO'nun fındık alımları devam ediyor
TMO'nun fındık alımları devam ediyor
TMO'nun fındık alımları devam ediyor
TMO'nun fındık alımları devam ediyor

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel TMO'nun fındık alımları devam ediyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Kan emen sinekle bulaşan Mavi Dil hastalığı belirtileri görüldü! Edirne'de 8 köy karantinaya alındı 09:55 Kan emen sinekle bulaşan Mavi Dil hastalığı belirtileri görüldü! Edirne'de 8 köy karantinaya alındı Son Dakika! Faiz indiriminin etkileri devam ediyor! Dolar, bir kez daha rekor kırdı 09:52 Son Dakika! Faiz indiriminin etkileri devam ediyor! Dolar, bir kez daha rekor kırdı Taliban, Hırsızlar için uygulanan 09:35 Taliban, Hırsızlar için uygulanan "el kesme" cezasının geri geleceğini duyurdu
Büyük tepki çeken kreşteki görüntüler sonrası cezalar belli oldu: 10 ay 15 gün hapis cezası 09:05 Büyük tepki çeken kreşteki görüntüler sonrası cezalar belli oldu: 10 ay 15 gün hapis cezası Korona semptomları değişti! İşte yeni belirtiler 08:39 Korona semptomları değişti! İşte yeni belirtiler MHP'den ihraç edilen Atila Kaya'dan partiye zehir zemberek sözler ! Melih Gökçek yorumu çok konuşulur 07:22 MHP'den ihraç edilen Atila Kaya'dan partiye zehir zemberek sözler ! Melih Gökçek yorumu çok konuşulur
Aleyna Tilki, yurt dışına çıkarak veda paylaşımında bulundu 22:28 Aleyna Tilki, yurt dışına çıkarak veda paylaşımında bulundu Müge Anlı'yı tehdit eden Ümitcan Uygun'a hapis cezası verildi 21:01 Müge Anlı'yı tehdit eden Ümitcan Uygun'a hapis cezası verildi
Advertisement