TMOK, 2010 Türkiye Faır Play Ödüllerini Açıkladı - Son Dakika

TMOK, 2010 Türkiye Faır Play Ödüllerini Açıkladı

19.04.2011 20:50
TMOK, 2010 Türkiye Faır Play Ödüllerini Açıkladı, System.String[]

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin '2010 Türkiye Fair Play Ödülleri'ni kazananlar belli oldu.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin '2010 Türkiye Fair Play Ödülleri'ni kazananlar belli oldu. 'Sportif Davranış', 'Sportif Kariyer' ve 'Sportif Tanıtım' dallarında verilen ödüller Olimpiyatevi'nde düzenlenen basın toplantısı ile duyuruldu.

TMOK Yönetim Kurulu Üyeleri; Oktar Tertemiz, Bilal Porsun ve Murat Özbay'ın katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında, Yönetim Kurulu Üyesi ve Fair Play Komisyonu Başkanı Murat Özbay kazananları gerekçeleriyle açıkladı.

TMOK 2010 Türkiye Fair Play Ödül Töreni, Mayıs ayında Olimpiyatevi'nde yapılacak.

A) SPORTİF DAVRANIŞ DALI

BÜYÜK ÖDÜL

GOBLIN - ALATURCA (Yelken Ekibi/ İstanbul)

'Aydın Yurdum, Ali Doğaner, Adnan Yurdum, Cüneyt Uygur, Doğan Ünsal, Buğra Hadimoğlu, Emre Doğruyol, Bora Özdoğan, Eray Küçük, Kaan İş'

29 Ekim - 1 Kasım 2010 tarihleri arasında Asya - Pasifik bölgesinin en önemli yat yarışlarından biri olan 'China Cup International Regatta'da 30 tekne arasında üçüncü oldular. Ancak, ekip kendilerini kesin bir ikincilik, belki de birincilikten eden dürüst bir davranışta bulundu. Start esnasında dört tekne hatalı çıkış sonrası gerekli ceza dönüşünü yapmadıkları belirtilerek diskalifiye edilmişti. Sıralama dışı kalan bu dört tekneden üçü protesto komitesine itirazda bulunarak hatalı çıkış sonrası ceza dönüşlerini yaptıklarını, bunu ispatlayabilmeleri açısından söz konusu dönüşlerini gören GOBLIN - ALATURCA ekibinin şahitliğini talep ettiler. Protesto komitesinin açtığı duruşmaya katılan skipper Aydın Yurdum ekip arkadaşlarıyla yaptığı değerlendirme sonrası verdiği ifadeyle kendilerini ikincilik hatta birincilikten etme pahasına en yakın rakipleri olan bu üç teknenin yarışta kalmasını sağlamıştır.

ŞEREF DİPLOMASI

SALİM ATEŞ (İlköğretim Okulu Müdürü/ Salihli - Manisa)

Manisa'ya bağlı Salihli ilçesinin Alpaslan İlköğretim Okulu Kız Voleybol Takımı 2010 Türkiye şampiyonu oldu. Takımın yarı finali geçmesinin ardından final maçını oynamak üzere Karaman'a gitmesi gerekiyordu ama okulun hiç parası yoktu. Okul Müdürü Salim Ateş bankadan kendisi adına 2. 000. - TL bireysel kredi alarak takımı final maçına götürdü. Finalde rakibini yenen Alpaslan İlköğretim Okulu Kız Voleybol Takımı şampiyonluğa ulaştı. Salihli Belediyesi ve Ticaret Odası daha sonra şampiyon oyuncuları çeyrek altınla ödüllendirdiler. Öğrenciler bu altınları bozdurup müdürlerinin banka borcunu kapatmak istediyseler de Salim Ateş bunu kabul etmedi.

KUTLAMA MEKTUBU

YAKUP MERCAN (Öğrenci/ Gaziantep)

Gaziantep'e 'Gazi' unvanının veriliş yıldönümünde yapılan altın ödüllü 1500 metre koşusunda birinci sıradaki atlet varış çizgisinden hemen önce düşünce, ardından gelen ikinci sıradaki atlet Yakup Mercan rakibini yerden kaldırarak onun yarış çizgisini geçmesini ve birinci olmasını sağladı.

A) SPORTİF KARİYER DALI

BÜYÜK ÖDÜL

DAVUTPAŞA LİSESİ (İstanbul)

İstanbul'un Fatih ilçesinde 1985 yılından beri eğitim vermekte olan Davutpaşa Lisesi bir spor salonu olmadan ulusal ve uluslararası düzeyde başarılara imza attı. Okulun voleybol takımı son üç yıldır üst üste Türkiye şampiyonluğunu kazanırken geçen yıl Çin Halk Cumhuriyeti'nde düzenlenen 2010 Dünya Okullar Voleybol Şampiyonası'nda üçüncü oldu. Okulun öğrencileri ayrıca kickboks ve karatede Türkiye ikinciliğini kazanırken, erkek futbol takımı da Türkiye dördüncülüğünü elde etti.

ŞEREF DİPLOMASI

SERHAT ENYÜCE (Emniyet Amiri - Buz Hokeyi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi/ Erzurum)

Adı kış sporlarıyla anılan ama 2009 yılına kadar bir buz pisti bulunmayan Erzurum'da, - 30 dereceyi bulan soğuğu avantaja çevirerek açık alan basketbol sahasını buz pateni tesisine dönüştürdü ve sokak çocuklarından bu hokeyi takımı oluşturdu. Çok pahalı olan buz hokeyi malzemelerini yurt dışından hibe şeklinde getirtti. Sekiz adet aktif spor kulübünün var olduğu Erzurum'da hala resmi bir buz hokeyi takımı bulunmamaktadır.

KUTLAMA MEKTUBU

SUAT ÇETİNKAYA (Polis Memuru - İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi/ Kastamonu)

Kastamonu Üniversitesi BESYO işbirliğinde; 'Kastamonu Çocukları Projesi'ni geliştirdi ve uygulamaya geçirdi. 'Çocuk ve Gençlerde Fiziksel Aktivite ve Sağlık Prejesi'nin sahibi? Madde bağımlısı çocukların spor yaparak bağımlılıktan kurtulmaları konusunda çalışmalar yaptı. Sokak çocukları ve suç işlemiş çocukların ıslahı ve topluma kazandırılması adına spor projesi çalışmalarını hayata geçirdi. Suat Çetinkaya ayrıca, 'Osman Solakoğlu Basketbolda Topluma Hizmet' ödülünün de sahibidir.

TMOK, 2010 Türkiye Faır Play Ödüllerini Açıkladı
TMOK, 2010 Türkiye Faır Play Ödüllerini Açıkladı
TMOK, 2010 Türkiye Faır Play Ödüllerini Açıkladı
TMOK, 2010 Türkiye Faır Play Ödüllerini Açıkladı
TMOK, 2010 Türkiye Faır Play Ödüllerini Açıkladı
TMOK, 2010 Türkiye Faır Play Ödüllerini Açıkladı
TMOK, 2010 Türkiye Faır Play Ödüllerini Açıkladı
TMOK, 2010 Türkiye Faır Play Ödüllerini Açıkladı
TMOK, 2010 Türkiye Faır Play Ödüllerini Açıkladı
TMOK, 2010 Türkiye Faır Play Ödüllerini Açıkladı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel TMOK, 2010 Türkiye Faır Play Ödüllerini Açıkladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Beşiktaşlı Josef de Souza sözünde durdu, buz tutmuş havuza atladı Cadde ortasında dehşet! Baltayla saldırdıkları şahsı bacağından yaraladılar Diagne ve Luyindama'yı eleştiren Terim'den Muslera müjdesi: Denizli maçında oynayacak Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yüz yüze eğitim kademeli olarak başlayacak Trump'ı silip atacak! ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın ilk talimatları belli oldu Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim Üç kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı 17 yaşındaki TikTok fenomeni cinayet şüphelisi oldu: Annesi ve amcasını öldürdü