TMSF ve TOKİ Kapsamdan Çıkarıldı - Son Dakika

TMSF ve TOKİ Kapsamdan Çıkarıldı

12.01.2012 17:36
TMSF ve TOKİ Kapsamdan Çıkarıldı, System.String[]

375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile TOKİ ve TMSF, kamuda eşit işe eşit ücret uygulamasını içeren 666 sayılı KHK kapsamından çıkartıldı.

TBMM Genel Kurulunda, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile TOKİ'yi kamuda eşit işe eşit ücret uygulamasını içeren KHK kapsamından çıkaran "375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasını Hakkında Kanun Teklifi" kabul edildi.

Kanuna göre, TOKİ ve TMSF, kamuda eşit işe eşit ücret uygulamasını içeren 666 sayılı KHK kapsamından çıkartıldı.

Böylece TOKİ ve TMSF, Devlet Memurları Kanunu ile diğer kanunların sözleşmeli personel çalıştırılmasına dair hükümlerine bağlı kalınmaksızın özel bilgi ve ihtisas gerektiren konularda sözleşmeli personel çalıştırmaya devam edecek.

Kanun, Emniyet Genel Müdürlüğünde çalışan pilot, uçuş ekibi, kurbağa adamlara ödenecek tazminat miktarlarını da artırıyor.

- TBMM

TMSF ve TOKİ Kapsamdan Çıkarıldı

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika TMSF ve TOKİ Kapsamdan Çıkarıldı - Son Dakika


Son Dakika

Manchester United, Sancho ve Haaland için 1,9 milyar TL ödemeye hazır Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü Azerbaycan'ın şehit düşen milli kahramanı Albay Şükür Hemidov: Askerlerim hep topraklarımızı ne zaman kurtaracağız diye soruyordu Son Dakika! Hezimetin faturası ona kesildi: Ermenistan askeri istihbarat biriminin başkanı General Hovanes görevden alındı İYİ Partili vekilden Ankara'yı karıştıracak iddia: Partiden birinin sarayla ilişkisi var, koalisyon için mutabakata varılacak İnternetten satın aldığı sahte alkol nedeniyle 6 kez kalbi duran kadın hayatını kaybetti ABD'li eski kaleci Tim Howard'ın segilisi Segura, "Sadece saçımı gösteriyorum" deyip üstsüz poz paylaştı Son Dakika: Mersin Anamur'da orman yangını! 50 hane boşaltıldı, Mersin-Antalya karayolu kapatıldı