Son Dakika Haberleri: TNB KEP ve Afyonkarahisar ABİGEM İşbirliği İmzalandı

TNB KEP ve Afyonkarahisar ABİGEM İşbirliği İmzalandı

2 yıl önce

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) hizmeti vermek üzere lisanslandırılan Türkiye'deki ilk özel kuruluş TNB KEP, Afyonkarahisar Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi - ABİGEM ile yeni bir iş birliği protokolüne imza attı.

TNB KEP ve Afyonkarahisar ABİGEM İşbirliği İmzalandı, System.String[]


Bölgesindeki ve tüm Türkiye'deki KOBİ'lerin rekabet seviyelerinin ve uluslararası piyasalardaki aktivitelerinin arttırılması amacıyla faaliyet gösteren Afyonkarahisar ABİGEM'in tüm üyeleri, KEP ve e - imza hizmetlerini TNB KEP ile yapılan protokol kapsamında ABİGEM aracılığıyla temin edebilecek.

Bu işbirliği kapsamında sunulan hizmetler, Afyonkarahisar ABİGEM'in farklı il ve ilçelerinde bulunan Ticaret ve Sanayi Odaları, Ticaret Borsaları, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliklerini kapsayan 28 hissedar üyelerinin de yararlanabileceği özel fırsatlar ile sunulacak.

KEP Nedir?

KEP yani Kayıtlı Elektronik Posta; gönderici ve alıcı kimliklerinin belli olduğu, gönderi zamanının ve içeriğin değiştirilemediği, uyuşmazlık durumunda hukuki geçerliliği olan güvenli elektronik posta anlamına geliyor.

Bu amaçla yetkilendirilmiş KEP Hizmet Sağlayıcılar tarafından sunulan bu hizmet, standart e-posta sistemlerinden ayrılıyor. KEP sisteminde gönderici ve alıcı kimlikleri belli olduğu gibi ayrıca gönderim, teslim, okunma zamanı değiştirilemiyor, içerik bütünlüğü korunuyor. Tüm gönderimler, 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu'na göre ıslak imza ile aynı hukuki geçerliliğe sahip elektronik imza ile imzalanıyor. Elektronik imza, KEP'in yanı sıra şirket kuruluş, değişiklik işlemleri, sözleşme işlemleri, MERSİS işlemleri, gümrük işlemleri, EKAP ihale başvuruları gibi günlük hayatımızda birçok alanda yaygın olarak kullanılıyor.

Türkiye Noterler Birliği Teknoloji Şirketi TNB KEP, 2012'den bu yana Türkiye'deki yüzlerce kuruma KEP, elektronik imza ve katma değerli yazılım çözümleri sunuyor.
Üç Çocuk Oyun İçin Girdikleri Derin Dondurucuda Havasızlıktan Öldü Usta Sanatçı Müşerref Akay, Katıldığı Programda Hangi Siyasi Partiyi Desteklediğini Açıkladı

Son Dakika! Galatasaray, Ozan Kabak'ı 12 Milyon Euroya Stuttgart'a Sattı