TOBB'dan 23 Nisan'a özel video - Son Dakika

TOBB'dan 23 Nisan'a özel video

23.04.2020 10:29

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 100. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir video hazırladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 100. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir video hazırladı.

TOBB'un sosyal medya hesabından yayımlanan videoda, "Bilim, Sanat, Ekonomi, Spor" alanlarında dünyaca tanınan başarılı isimlerin fotoğraflarına yer verildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 10. yıl nutku konuşmasının bir kısmının da paylaşıldığı videoda, Türkiye'nin önde gelen markalarının ve Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) mühendisleri ve tasarımcıları tarafından geliştirilen Türkiye'nin otomobilinin görüntüleri de kullanıldı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu videodaki mesajında şunları kaydetti:

"Bundan 100 sene önce ecdadımız, küllerinden yeniden doğdu. 100 senede nereden nereye geldiğimizi, neleri başardığımızı asla unutmayın, işte bakın, pek çok sektörde, spordan, sanata, bilimden üretime, hayatın her alanında, müthiş başarılara imza attık. Şimdi görev bizde. Biz de cesur olacağız. Kararlı, azimli ve inançlı olacağız. Sevgili çocuklar, sizlere çok daha güçlü bir ülke bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bayramınız kutlu olsun, kalın sağlıcakla."

Türkiye'nin değerleri videoda paylaşıldı

Videoda, sanat dünyasından Yaşar Kemal, Fazıl Say, İdil Biret, Süher Pekinel, Nuri Bilge Ceylan, Leyla Gencer, Fatih Akın, Haluk Bilginer, Orhan Pamuk, Sertap Erener, Suna Kan, Yıldız Kenter, Atıl Kutoğlu'nun fotoğrafları öne çıktı.

Ayrıca, spor camiasından dünya çapında başarılara imza atmış Halil Mutlu, Sinan Şamil Şam, Filenin Sultanları, 12 Dev Adam, Türk Milli Futbol Takımı, Semih Saygıner Yaşar Doğu, Yasemin Dalkılıç, Naim Süleymanoğlu ve UEFA Şampiyonu Galatasaray'ın görüntülerinin kullanıldığı videoda, bilim ve ekonomi dünyasından da şu isimlerin ve markaların fotoğrafları paylaşıldı:

" Cahit Arf, Aziz Sancar, Behçet Uz, Mehmet Öz, Canan Dağdeviren, Muazzez İlmiye Çiğ, Şerif Mardin, Naşide Gözde Durmuş, Gazi Yaşargil, Bilge Demirköz, Halil İnalcık, Oktay Sinanoğlu, Özlem Türeci, Umran S. İnan, THY, TOGG, Muhtar Kent, Onur Genç, Osman Kibar, Hamdi Ulukaya, Ümran Beba, Hikmet Ersek, Çağlayan Arkan, Galya Molinas, Tolga Kurtoğlu, Eren Balı."

TOBB'dan 23 Nisan'a özel video
TOBB'dan 23 Nisan'a özel video
TOBB'dan 23 Nisan'a özel video
TOBB'dan 23 Nisan'a özel video

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi TOBB'dan 23 Nisan'a özel video - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi Aleyna Tilki'nin yıllar önce İstiklal Caddesi'nde türkü söylediği video ortaya çıktı Bursa'da "damsız" girme kavgası cinayetle bitti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı