Son Dakika Haberleri: TOBB Etü Eylül Ayı İşsizlik Tahmini 10,1 Olarak Açıklandı

TOBB Etü Eylül Ayı İşsizlik Tahmini 10,1 Olarak Açıklandı

4 yıl önce

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sosyal Politikalar Uygulama ve Araştırma Merkezince (TOBB ETÜ SPM), eylülde işsizlik oranının yüzde 10,1 olmasının beklendiği bildirildi.

TOBB Etü Eylül Ayı İşsizlik Tahmini 10,1 Olarak Açıklandı, System.String[]
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sosyal Politikalar Uygulama ve Araştırma Merkezince (TOBB ETÜ-SPM), eylülde işsizlik oranının yüzde 10,1 olmasının beklendiği bildirildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, SPM, Kasım-2014 "Sanayide Gelişmeler ve İstihdam Eğilimleri" çalışmasının sonuçlarını açıkladı ve eylül ayı işsizlik oranı tahminini kamuoyuyla paylaştı.

Buna göre, işsizlik oranı eylülde yüzde 10,1'de kalarak yatay seyrini sürdürecek. 

Çalışmaya göre, eylül ayında tarım dışı işsizlik oranının yüzde 12,3'lük düzeyi değişmeyecek ve istihdam oranında 0,2 puanlık düşüşle yüzde 45,9'a inilecek. Aynı şekilde işgücüne katılım oranı da 0,2 puanlık gerilemeyle yüzde 51'e düşecek. Öte yandan, sanayi istihdamındaki düzey korunacak ve söz konusu istihdam, 5 milyon 257 bin kişi olarak gerçekleşecek. - AnkaraUBER, Sürücüsüz Aracın Ölümlü Kazası Sonrası Test Sürüşlerini Durdurdu Hükümetten ABD'ye Afrin Yanıtı: DEAŞ ile Mücadeleyi Zayıflattığı İddiası Yalandır

İstanbul'da Hacısüleymanoğulları'na Şafak Baskını: 19 Şüpheli Çok Sayıda Silahla Yakalandı