TOBB ETÜ Mezuniyet Töreni - Son Dakika

TOBB ETÜ Mezuniyet Töreni

04.10.2013 13:47
TOBB ETÜ Mezuniyet Töreni

TOBB ETÜ Mezuniyet Töreni ANKARA

TOBB ETÜ Mezuniyet Töreni - ANKARA

TOBB ETÜ Mezuniyet Töreni

- TOBB ETÜ 2012-2013 eğitim dönemi mezuniyet ve yeni eğitim öğretim yılı açılış töreni TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi

ANKARA (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) 2012-2013 eğitim dönemi mezuniyet ve yeni eğitim öğretim yılı açılış töreni, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.

TOBB ETÜ Spor Salonu'nda düzenlenen törende konuşan TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Mezunlarımız diğer bütün üniversite mezunlarının bir adım önünde iş hayatına başlıyor. Onlarla gurur duyuyorum" dedi.

Kendisinin hem TOBB Başkanı hem de üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı olduğunu hatırlatan Hisarcıklıoğlu, "Bazen 'TOBB Başkanlığını mı, Mütevelli Heyeti Başkanlığını mı seçersin' diye sorduklarında benim tercihim TOBB ETÜ Mütevelli Heyeti Başkanlığıdır. Niye biliyor musunuz? İşte Türkiye'nin geleceği burada. Bunları gördükçe ülkemin geleceğini görüyor ve gurur duyuyorum" diye konuştu.

Üniversitenin yeni öğrencilerine de seslenen Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti:

"Yeni başlayacak kardeşlerim, inşallah büyük bir camianın içine girdiniz ama kolay bir okula değil, çok zor bir okula geldiniz. Hocalarıma öğrenci kabulde hep şunu söyledim; 'Bizim okul kolay, sınıfı geçersin demeyin. Baştan doğruyu söyleyin. Bu okulda ingilizceyi doğru konuşabilmek, yazabilmek mecburi. Bunları tek tek anlatın' dedim. Onun için belki de Türkiye'nin en zor üniversitelerinden birindesiniz. Bunun sayesinde mezun olduktan sonra kardeşlerimi birçok yerde, bürokrasinin iyi yerlerinde ve kendi işyerlerini açanları görüyorum. Bunlarla da gurur duyuyorum."

Mezunlara da çeşitli tavsiyelerde bulunan Hisarcıklıoğlu, onlar için artık yeni bir hayatın başladığını ve bundan sonraki dönemde de yanlarında olduklarını söyledi.

TOBB ETÜ Rektörü Necip Camuşcu da iş dünyasının ihtiyaç duyduğu insan gücünü yetiştirmekten dolayı gurur duyduklarını ifade ederek, üniversitelerindeki öğrenim gören öğrenci sayısının giderek arttığını belirtti.

Çok sayıda öğrenci ailesinin de katıldığı törende, konuşmaların ardından dereceyle mezun olanlara hediyeleri ve diplomaları verildi. Öğrenciler, törenin sonunda kep fırlatarak mezuniyetlerini kutladılar.

Filistinli öğrenci mezuniyet töreninde Blinken'ın elini sıkmayı reddetti Filistinli öğrenci mezuniyet töreninde Blinken'ın elini sıkmayı reddetti ABD'de düzenlenen mezuniyet töreninde Filistinli öğrenci ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ın elini sıkmadı ABD'de düzenlenen mezuniyet töreninde Filistinli öğrenci ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ın elini sıkmadı TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: 'Tarım, gıda, hayvancılık sektörlerine yatırım yapanlar kazançlı çıkacak' TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: 'Tarım, gıda, hayvancılık sektörlerine yatırım yapanlar kazançlı çıkacak'
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel TOBB ETÜ Mezuniyet Töreni - Son Dakika


Advertisement