Tofaş Ceo'su Ali Pandır, Görevini Kamil Başaran'a Devrediyor - Son Dakika

Tofaş Ceo'su Ali Pandır, Görevini Kamil Başaran'a Devrediyor

18.01.2012 18:15
Tofaş Ceo'su Ali Pandır, Görevini Kamil Başaran'a Devrediyor, System.String[]

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.'de 2006 yılından bu yana Genel Müdürlük(CEO) görevini yürüten Ali Pandır, görevini Kamil Başaran'a devredecek.

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.'de 2006 yılından bu yana Genel Müdürlük(CEO) görevini yürüten Ali Pandır, görevini Kamil Başaran'a devredecek. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, verdiği hizmetlerden dolayı Koç Ailesi, Koç Holding ve Koç Topluluğu adına Ali Pandır'a teşekkür ettiğini belirterek, "Başarılı yönetimiyle Tofaş'ın tüm dünyada ilgiyle takip edilen başarı öyküsüne önemli katkılar sağlayan değerli yöneticimiz Sayın Ali Pandır'a bundan sonraki yeni görevlerinde başarılar diliyorum." dedi.

Ali Pandır, 20 Ocak 2012 tarihi itibariyle görevini Kamil Başaran'a devredecek. 3 yıldan 5 yıla uzatılan görev süresini tamamlayan Ali Pandır, Fiat Grubu içerisinde yeni sorumluluklar üstlenecek. Fiat EMEA Bölge Başkanı Gianni Coda, "Sayın Ali Pandır'a Tofaş'ın son 5 yılda gösterdiği büyük gelişimine sağladığı önemli katkılardan dolayı şahsen teşekkür etmek istiyorum. Tofaş çok hızlı büyüyen bir şirket ve Sayın Kamil Başaran'ın CEO'luğu döneminde Tofaş'ın hızla büyümeye devam edeceğine inancım tamdır. Uluslararası tecrübeye sahip çok değerli bir yönetici olan Sayın Kamil Başaran'a yeni görevinde başarılar dilerim." açıklamasını yaptı.

KOÇ: TOFAŞ BİR DÜNYA MARKASI OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

Mustafa Koç, yaptığı açıklamada, Tofaş'ın bugün Avrupa'nın en büyük ülkelerindeki lider markalara ihracat yapar duruma geldiğini vurgulayarak, "Dünyada en çok Ar-Ge harcaması yapan ilk 1000 şirket içinde boy gösteren Tofaş, topyekün bir dünya şirketi olma yolunda emin adımlar ile ilerlemektedir. Bu önemli yolculukta yaklaşık 21 yıl boyunca Tofaş'a çeşitli görevlerde hizmet etmiş, Fiat'ın uluslararası organizasyonlarında yöneticilik yapma fırsatı bulmuş Sayın Kamil Başaran'a CEO'luk görevinde başarılar diliyorum." diye konuştu.

Tofaş CEO'su olarak atanan Kamil Başaran, Tofaş'ın yurtdışına ihraç ettiği araçların geliştirilmesi ve üretiminde fark yapan başarılı çalışmaları gerçekleştirerek 2004 yılında Fiat'ın İtalya'daki merkezine transfer olmuştu. 2007 yılından bu yana otomotiv yan sanayi şirketleri Martur A.Ş. ve Fompak A.Ş.'de CEO olarak görev yapan Başaran, evli ve iki çocuk babası. Başaran, ileri seviyede İngilizce, Almanca ve İtalyanca biliyor.

Tofaş Ceo'su Ali Pandır, Görevini Kamil Başaran'a Devrediyor
Tofaş Ceo'su Ali Pandır, Görevini Kamil Başaran'a Devrediyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Ekonomi Tofaş Ceo'su Ali Pandır, Görevini Kamil Başaran'a Devrediyor - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık çalışanı istedi, Bakan Koca tüm 112 personeline aşure gönderdi Henüz 21 yaşındaydı! Üst geçitten atladı, bir aracın altında kaldı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama