Togem'in 2014 Hedefi 500 Anaokulu - Son Dakika

Togem'in 2014 Hedefi 500 Anaokulu

26.11.2012 11:40
Togem'in 2014 Hedefi 500 Anaokulu, System.String[]

Mümin Altaş - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde kurulan Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM), 3 yıldır yürütülen "Anasınıfsız Okul Kalmasın" projesi kapsamında hayırseverlerin katkılarıyla yurdun çeşitli bölgelerinde...

Mümin Altaş - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde kurulan Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM), 3 yıldır yürütülen "Anasınıfsız Okul Kalmasın" projesi kapsamında hayırseverlerin katkılarıyla yurdun çeşitli bölgelerinde 363 anaokulu yaptırdı.

TOGEM Başkanı Saadet Gülbaran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2005 yılında kurulan derneğin bugüne kadar toplum yararına çok önemli hizmetlerde bulunduğunu söyledi.

Merkezin, ihtiyaç sahiplerine gıda, giyecek, sağlık, temizlik ve eşya yardımında bulunduğunu ifade eden Gülbaran, bu yardımların yanında birçok sosyal sorumluluk projesine imza attıklarını aktardı.

Gülbaran, ev hanımlarına yönelik sertifikalı kurslar düzenlediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Tabiri caiz ise kadınlarımıza balık vermiyoruz, balık tutmasını öğretiyoruz. Açılan kurslar sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarla kadınlarımızı iş hayatına yönlendiriyoruz. Bu projeler çok önemli ama onlardan daha önemlisi de eğitim projeleri. Eğitimde kalite ve fırsat eşitliğini sağladığınızda bu projelere belki de gerek kalmayacak. Onun için son yıllarda eğitimle alakalı önemli projeler yapıyoruz. Tabii ki biz sadece aracıyız. Merkezimiz gücünü hayırseverlerden alıyor."

-3 yılda 363 anaokulu-

Gülbaran, eğitim projelerinin başında "Anasınıfsız Okul Kalmasın" projesinin geldiğini, 3 yıldır yürütülen projeyle yurdun birçok yerinde 363 anaokulu yaptıklarını anlattı.

Anaokulu eğitiminin çocuğun geleceğine yön verdiğine dikkati çeken Gülbaran, şöyle devam etti:

"Türkiyemiz'in doğusundan batısına her yerinde okulumuz var. Haritaya bakarak çalışıyoruz. Boş olan yerlerimiz çok az, onları doldurmak için gayret ediyoruz. Hayırseverler geleceğimizi çok önemsiyorlar. Okul yaptırmak onlara çok cazip geliyor. 3 yılda 363 adet anaokuluna kavuştuk. İşin içinde Başbakanımız'ın eşi Emine Hanım'ın olması son derece etkili. Faaliyetlerimize katılıyor ve hayırseverleri teşvik ediyor. Hedefimiz 2014 yılında 500 anaokuluna ulaşmak. Belki bu zamanı daha da öne çekebiliriz. Çocuklar bizim geleceğimiz. Hayırseverler gönüllerini geleceğimize adasınlar."

Gülbaran, eğitime destek veren hayırseverlerin çoğalmasını istediklerini, erken yaşta eğitilen çocukların gelecekteki başarılarının yüksek olacağını sözlerine ekledi.

Yayıncı: Ahmet Kayır - KONYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Togem'in 2014 Hedefi 500 Anaokulu - Son Dakika


Son Dakika

Hurdacı, sokak ortasında önce kollarını kesti sonra jileti boğazına dayadı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor AK Parti'nin İstanbul'da 22 ilçe başkanını görevden aldığı iddia edildi İstanbul'da lüks villada cinayet! Arkadaşının dikkati, gerçeği ortaya çıkardı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Oyunu kullanan ABD Başkanı'ndan ilginç sözler: Trump adında bir adama oy verdim Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot