TOGÜ'de Türkçe yaz okulu - Son Dakika

TOGÜ'de Türkçe yaz okulu

22.07.2019 17:16
TOGÜ'de Türkçe yaz okulu, System.String[]

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde (TOGÜ) Türkçe yaz okulu açıldı.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde (TOGÜ) Türkçe yaz okulu açıldı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin'in Bosna Hersek Cumhuriyeti'ni ziyareti sırasında Türkiye Cumhuriyeti Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç, Bosna Hersek Cumhuriyeti'nin muhtelif üniversitelerinde Türkoloji eğitimi görmekte olan öğrencilerin TOGÜ'de eğitim verilmesi konusunda talepte bulundu.

Talebi karşılamak için üniversitede gerekli hazırlıklar yapıldı ve öğrencilerin resmi kabulü gerçekleştirildi.

Bu kapsamda Zenica, Mostar, Saray Bosna ve Tuzla üniversitelerinde okuyan 40 öğrenci Tokat'a geldi.

Bu öğrencilerin dil gelişimine katkı sağlamak ve Türk kültürünü tanıtmak amacıyla üniversitede, TÖMER tarafından verilen eğitimler başladı.

15 Temmuz - 9 Ağustos tarihleri arasında 4 hafta süreyle 40 öğrenciye verilecek eğitimler kapsamında, öğleden önce teorik dersler işleniyor, öğleden sonra ise sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler yapılıyor.

TOGÜ'de Türkçe yaz okulu

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel TOGÜ'de Türkçe yaz okulu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe Öznur Kablo'da koronavirüse yakalanan kişi sayısı 18'e yükseldi Bebeklerinin cinsiyetini Atakule'ye pembe renk yansıtarak duyuran çift 'Pes' dedirtti Sigara denetimine damga vuran görüntü! Kameraya yakalanmamak için ardına bakmadan kaçtı Eşini, telefonuna gelen 'Son umudumsun' mesajını görünce bıçakladı Erdoğan'ın yaptığı atamalarda dikkat çeken Berat Albayrak detayı! Görevden alınan 2 isme yeni görev Savaşı kaybeden Ermenistan'a bir şok daha! 30 yıllık işgal tazminatı ödeyecekler Lüks otelde dehşet! Yönetici, çalışanını odaya kapatarak cinsel saldırıda bulundu Ünlü oyuncu Mehmet Akif Alakurt, Instagram'da bir takipçisini açık bir şekilde ölümle tehdit etti