Tokat'ta Kuran Kursu Öğrencileri Akşam Yemeğinden Zehirlendi - Son Dakika

Tokat'ta Kuran Kursu Öğrencileri Akşam Yemeğinden Zehirlendi

7 yıl önce

Tokat'ta Mollahüsrev Yatılı Erkek Kuran Kursunda pide yiyen 41 öğrenci, baş dönmesi ve mide bulantısı şikayetleriyle hastaneye kaldırıldı.

Tokat'ta Kuran Kursu Öğrencileri Akşam Yemeğinden Zehirlendi, System.String[]

Tokat'ta, yatılı Kur'an kursunda eğitim gören 41 öğrenci, yedikleri pideden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.


Perakende Mahallesi'ndeki Molla Hüsrev Yatılı Erkek Kur'an Kursu öğrencileri, kursa bir hayırsever tarafından getirilen pidelerden yedi. Bir süre sonra mide bulantısı geçirmeye ve kusmaya başlayan öğrenciler minibüs, ambulans ve araçlarla Tokat Devlet Hastanesi ile Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesine kaldırıldı.


Hastanede öğrencileri ziyaret eden İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün akşam saatlerinde bir esnafın Kur'an kursuna çökelekli ve kıymalı pide gönderdiğini ifade ederek "Kıymalı pide yiyen çocuklarda rahatsızlık meydana gelmiş. Gerekli inceleme yapıldıktan sonra açığa kavuşacak. Ciddi bir şey yok. Çocuklarımız buraya getirildi. İki hastanede müşahede altındalar. Tedavilerinin ardından inşallah kursumuza götüreceğiz" dedi.


Öğrencilerden 16'sının müşahede altında tutulduğu, diğerlerinin taburcu edildiği öğrenildi. - Tokat

Haber Yayın Tarihi: 29.11.2013 12:16 Kaynak: AASon Dakika

ABD'li patrondan çalışanlarına yeni yıl hediyesi: Kişi başına 50 bin dolar ikramiye
Kahramanmaraşlı esnaf 50 lirayı, 50 bin liraya satışa çıkardı Kıskançlık krizi geçiren damat, düğünde ortalığı birbirine kattı