Tokat'ta 'Mısır' Protestosu - Son Dakika

Tokat'ta 'Mısır' Protestosu

16.08.2013 10:50
Tokat'ta 'Mısır' Protestosu

Mısır'da, devrik Cumhurbaşkanı Mursi'nin göreve iade edilmesi için eylem yapan göstericilere karşı uygulanan şiddet, Tokat'ta protesto edildi.

Mısır'da yönetime el koyan askeri yönetimin, devrik Cumhurbaşkanı Mursi'nin göreve iade edilmesi için günlerdir eylem yapan göstericilere karşı uyguladığı şiddet, Tokat'ta protesto edildi. Yeraltı çarşısı üzerinde toplanan ve aralarında kadınlarında bulunduğu yaklaşık 300 kişi çeşitli sloganlar attı.

Eylem, Kuran-ı Kerim okunması ile başladı. Ardından grup adına basın açıklamasını okuyan üniversite öğrencisi Tuğba Ceylan, "Mısır'da darbeci ordunun yönetime el koymasının ardından Adeviye meydanında 40 güne aşkın süredir bütün tahriklere, şiddetin hiç bir türüne başvurmadan gösterilerini barışçıl bir şekilde sürdüren Mısırlı kardeşlerimize yaklaşık bir ay önce yine sabaha karşı Mısır cuntasının keskin nişancıları ve baltacılar olarak bilinen cunta beslemesi suç şebekeleri tarafından 200'ü aşkın Mısırlı kardeşlerimizin şehadeti, 5 bine yakın kardeşimizin yaralanması ile sonuçlanan darbenin ardından önceki gün bir kez daha müdahele edildi. Ölü sayısı her geçen gün artmakta. Mursi'yi desteklemek, darbeye karşı çıkmak için meydanlardan ayrılmayan kardeşlerimiz keskin nişancıların saldırıları, firavunun asker ve polis gücüyle ve hatta bazı yerlerde diri diri yakılarak katlediliyor" dedi.

Grup, açıklamanın ardından, olayda ölenler için dua edip tekbir getirerek dağıldı.

Kaynak: DHA
Tokat'ta ramazanın ilk cuması kılındı Tokat'ta ramazanın ilk cuması kılındı Tokat'tan depremzede çocuklara oyuncak gönderildi Tokat'tan depremzede çocuklara oyuncak gönderildi Beşiktaş maçlarında en çok Ali Şansalan düdük çaldı Beşiktaş maçlarında en çok Ali Şansalan düdük çaldı

Son Dakika Güncel Tokat'ta 'Mısır' Protestosu - Son Dakika


Advertisement