Yeni sosyal konut projesinin detayları bugün masaya yatırılacak! İşte konuşulacak maddeler - Son Dakika

Yeni sosyal konut projesinin detayları bugün masaya yatırılacak! İşte konuşulacak maddeler

29.09.2022 11:01

TOKİ sosyal konut projesinin heyecanı devam ederken kısa süre önce dar gelirli vatandaşlar için yeni bir konut projesinin duyurusu yapıldı. Emlak Konut aracılığı ile hayat geçirilecek proje ile ev fiyat ve kiralarının düşmesi bekleniyor. Kampanyanın şartlarının görüşülmesi için bugün görüşmelere başlanacağı öğrenildi. Diğer yandan ev faizlerinin aşağı inmesi ve peşinat miktarlarının indirilmesi gibi adımların da atılması bekleniyor.

Cumhuriyet Tarihi'nin en büyük sosyal konut projesine yönelik açıklamalar ardı ardına geldi. Başvuru sayısının 5 milyonu geçtiği konut projesine halk büyük ilgi gösterdi. Kısa süre önce Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Emlak Konut aracılığı ile yeni bir sosyal konut projesini hayata geçireceğini ilan etti. Yeni projeye yönelik detayların bugün açıklanacağı öğrenildi.

HEM İNDİRİM HEM VADE KONULARINDA ÇALIŞIYORUZ

İlk evim, ilk iş yerim kampanyasıkapsamında ilk temellerin 25 Ekim'de atılacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilan edildi. Kampanyanın ikinci ayağı olan ve dar gelirliler için hayata geçirileceği ifade edilen yeni proje ise Bakan Kurum tarafından ilan edildi.

Murat Kurum konuya dair yaptığı bir açıklamada "Emlak Konut kampanyasında, hem indirim hem de vade olmak üzere hepsini birlikte çalışıyoruz. Hazine Bakanlığı'mızla da faiz olan orta gelirliye yönelik kampanyanın çalışmaları hız kazandı" sözlerini kullandı.

EMLAK KONUT KAMPANYASININ DETAYLARI BUGÜN GÖRÜŞÜLECEK

Ardı ardına gelen gençleri ve dar gelirlileri önceleyen konut kampanyası haberlerinin ardından konut kira ve fiyatlarında gerileme olacağı beklentisi ortaya çıktı. Bakan Kurumtarafından ilan edilen konut projesi sonrası gözler detaylara çevrildi. Kampanya hakkında bugün bir toplantı yapılacağı öğrenildi.

YORUMLAR
500
TOKİ'den 'Türklere çıkmayan evler Suriyelilere çıktı' haberlerine yalanlama: Art niyetli girişim TOKİ'den 'Türklere çıkmayan evler Suriyelilere çıktı' haberlerine yalanlama: Art niyetli girişim Kurum: '2053 net sıfır emisyon hedefimizi uygun bir şekilde belirlemiş olacağız' Kurum: '2053 net sıfır emisyon hedefimizi uygun bir şekilde belirlemiş olacağız' Bakan Kurum: Düzce'de hasar tespit çalışmaları tamamlandı Bakan Kurum: Düzce'de hasar tespit çalışmaları tamamlandı

Son Dakika Emlak Yeni sosyal konut projesinin detayları bugün masaya yatırılacak! İşte konuşulacak maddeler - Son Dakika


Advertisement