Tomarza'da engelli kadın İŞKUR desteği ile iş sahibi oldu - Son Dakika

Tomarza'da engelli kadın İŞKUR desteği ile iş sahibi oldu

03.10.2020 16:53
Tomarza'da engelli kadın İŞKUR desteği ile iş sahibi oldu, System.String[]

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde engelli kadın, Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe desteğinden faydalanarak iş sahibi oldu.

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde engelli kadın, Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe desteğinden faydalanarak iş sahibi oldu.

Şiraz Mahallesi'nde ikamet eden, yüzde 50 engelli raporu olan 23 yaşındaki Arife Doğan ve annesi Safiye Demirezen, Tomarza Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvurarak kendilerine yardım değil bir iş bulmalarını istedi.

Vakfın yönlendirmesi ile İŞKUR'un engelli ve eski hükümlülere yönelik girişimcilik eğitimi programına katılan ve başarıyla tamamlayan Doğan, hibe desteği ile 3 büyükbaş hayvan alarak iş sahibi oldu.

Öte yandan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na giderek kendilerine bir ev yapılmasını isteyen Doğan'ın talebini değerlendiren kaymakamlık görevlileri, aileye yeni bir ev yaparak teslim etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Tomarza'da engelli kadın İŞKUR desteği ile iş sahibi oldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Premier Lig ekibi West Bromwich, Okay Yokuşlu'yu kadrosunda görmek istiyor Fransız Bakan'dan tepki çeken sözler: 5 yaşında örtülü kız görmeyi tahammül edilmez buluyorum Kırmızı listede bulunan Arap tavşanı Şırnak'ta görüntülendi Kar yağışı İstanbul'a 10 günlük su kazandırdı! Barajlardaki doluluk oranı yüzde 30 seviyesine çıktı Instagram'dan spor sütyeniyle verdiği pozu paylaşan Hande Erçel, fotoğrafını hemen sildi Mesut Özil'in İstanbul'a ayak basması Rasim Ozan Kütahyalı'yı çıldırttı 3 hafta önce evlenen şarkıcı Cemre Kemer hamile mi? Hesabına gelen para genç yazılımcının kabusu oldu! Evden çıkmaya korkar hale geldi