Tonlarca nohut çiftçinin elinde kaldı - Son Dakika

Tonlarca nohut çiftçinin elinde kaldı

25.07.2019 15:22
Tonlarca nohut çiftçinin elinde kaldı, System.String[]

Kırıkkale'de etkili yağışlar sonrasında tarım arazilerinde aşırı biten ottan dolayı renk değiştiren tonlarca nohut çiftçilerin elinde kaldı.

Kırıkkale'de etkili yağışlar sonrasında tarım arazilerinde aşırı biten ottan dolayı renk değiştiren tonlarca nohut çiftçilerin elinde kaldı.

Çiftçilerin sorunlarını dinleyip ilgili kurumlardan destek isteyen AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen, "Girişimlerimiz neticesinde TMO'dan bir teknik heyetin Kırıkkale'ye gelerek, yerinde inceleme yapıp çiftçilerimize gerekli kolaylığı sağlaması yönünde önemli bir adım atıldı" dedi.

Kırıkkale'nin Delice ilçesine bağlı Çerikli beldesinde aşırı yağışlardan kaynaklı tarım arazilerinde biten otlar nohut rengini değiştirdi. Elde kalan tonlarca nohudu satamayan çiftçiler mağduriyet yaşadı.

Çiftçiler, AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen'i arayarak destek istedi. Çerikli beldesinde çiftçiler ile bir araya gelen Dağdelen, "Kırıkkaleli nohut üreticisi hemşehrilerimizin mağdur olmasına gönlümüz razı olamaz. Çerikli'de bir araya geldiğimiz nohut üreticisi hemşehrilerimizin hasat sırasında yaşadığı sıkıntı nedeniyle ortaya çıkan mağduriyetin giderilmesi için Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Mustafa Aksu ile TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal'a meseleyi aktardık. Çözüm üretilmesi noktasında üzerimize düşeni yaptık, yapmaya da devam edeceği. Hem sayın Bakan Yardımcımıza hem de TMO Genel Müdürüne aşırı yağışlar nedeniyle tarım arazilerinde artan otun, hasat sırasında nohudun rengini değiştirmesinden kaynaklı rekolte sorunu ortaya çıktığını, çiftçimizin ürününü teslim edemediğini telefon görüşmesi ile belirttik. Bu girişimimiz neticesinde TMO'dan bir teknik heyetin Kırıkkale'ye gelerek, yerinde inceleme yapıp, gerekli kolaylığı sağlaması yönünde bir adım atıldı" dedi. - KIRIKKALE

Tonlarca nohut çiftçinin elinde kaldı
Tonlarca nohut çiftçinin elinde kaldı
Tonlarca nohut çiftçinin elinde kaldı
Tonlarca nohut çiftçinin elinde kaldı
Tonlarca nohut çiftçinin elinde kaldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Tonlarca nohut çiftçinin elinde kaldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Satın aldığı otomobillerini bir kere bile kullanmayan vatandaştan ilginç vasiyet: Ben ölünce çocuklarım da aynısını yapmazsa mezarıma gelmesinler Satın aldığı otomobillerini bir kere bile kullanmayan vatandaştan ilginç vasiyet: Ben ölünce çocuklarım da aynısını yapmazsa mezarıma gelmesinler Milli formayı söke söke aldı! Benzema yıllar sonra ülkesi için ter dökecek Milli formayı söke söke aldı! Benzema yıllar sonra ülkesi için ter dökecek Kimse ne olduğunu anlayamadı! Bir anda ortaya çıkıp Beşiktaş kafilesine taşlarla saldırdılar Kimse ne olduğunu anlayamadı! Bir anda ortaya çıkıp Beşiktaş kafilesine taşlarla saldırdılar Belirtisiz korona geçirdiğini düşünenlerle ilgili yeni araştırma! Anlaması çok basit Belirtisiz korona geçirdiğini düşünenlerle ilgili yeni araştırma! Anlaması çok basit Tam kapanma Demet Akalın'a yaramadı! Son görüntüsü şaşırttı Tam kapanma Demet Akalın'a yaramadı! Son görüntüsü şaşırttı Son Dakika: Türkiye'de 18 Mayıs günü koronavirüs nedeniyle 203 kişi vefat etti, 11 bin 937 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 18 Mayıs günü koronavirüs nedeniyle 203 kişi vefat etti, 11 bin 937 yeni vaka tespit edildi Site sakinlerinin yabani ot sandığı bitkiler, Hint keneviri çıktı Site sakinlerinin yabani ot sandığı bitkiler, Hint keneviri çıktı Sosyal medyada salgın sürecini eleştiren savcı hakkında inceleme başlatıldı Sosyal medyada salgın sürecini eleştiren savcı hakkında inceleme başlatıldı
Advertisement