Topbaş, Başakşehir'i Otogar'a Bağlayacak Metro Tünelini Gezdi - Son Dakika

Topbaş, Başakşehir'i Otogar'a Bağlayacak Metro Tünelini Gezdi

09.07.2010 15:47
Topbaş, Başakşehir'i Otogar'a Bağlayacak Metro Tünelini Gezdi, System.String[]

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İbb) Başkanı Kadir Topbaş, Başakşehir-ikitelli-olimpiyat Stadı ve Esenler Otogarı'nı Birbirine Bağlayacak Metro İnşaatında Son Durumu Görmek İçin Yerinde İnceleme Yaptı. Bu Yıl Sonunda Hat Üzerinde Test Sürüşlerinin Başlayacağını Belirten Topbaş, Projenin Toplam Maliyetini 1 Milyar 137 Milyon Dolar Olarak Açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, Başakşehir-İkitelli- Olimpiyat Stadı ve Esenler Otogarı'nı birbirine bağlayacak metro inşaatında son durumu görmek için yerinde inceleme yaptı. Bu yıl sonunda hat üzerinde test sürüşlerinin başlayacağını belirten Topbaş, projenin toplam maliyetini 1 milyar 137 milyon dolar olarak açıkladı.

İBB Başkanı Topbaş ve İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı'nın da aralarında bulunduğu yöneticiler, metro inşaatındaki son durumu görmek için Halkalı istasyonunda raylı bir vagona binerek Olimpiyat Stadı'na kadar tünellerde ve raylı sistemler üzerinde incelemelerde bulundu.

Olimpiyat Stadı'nın bulunduğu durakta vagondan inen Kadir Topbaş, kroki üzerinde metro inşaatı hakkında detaylı bilgi verdi. Büyük bir başarıya imza attıklarını dile getiren Topbaş, "Şuanda gördüğünüz hat Otogar- Bağcılar ve Bağcılar'dan itibaren de Olimpiyat Stadı-İkitelli-Başakşehir konutlarına kadar olan hattın toplamı 21.7 kilometre uzunluğundadır. 1 milyar 137 milyon dolar tutarında bir yatırım burada gerçekleşiyor. Saatte tek yönde 36 bin insan taşıyacak. Bu bölgede lojistik iş yapan yerler var. Metro sayesinde bu bölgede lojistik anlamda hizmet verilebilecek. Bu sistem gece gündüz işleyecek. Bu sayede bölgede ambarlar bulunmasına gerek kalmayacak." diye konuştu.

Marmaray ve diğer metro projelerinin de bitmesiyle sistemin entegre bir hal alacağını vurgulayan Topbaş, "Geç kalınmış ama bize nasip olan bir proje. Sistemi birbirine entegre eden projeyi gerçekleştiriyoruz. Bu yıl sonuna kadar test sürüşleri başlayacak 2011 yılında da yolcu taşınacak. Konforlu kaliteli sekizerli diziler halinde vagonlar olacak." şeklinde konuştu.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Topbaş, Başakşehir'i Otogar'a Bağlayacak Metro Tünelini Gezdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kırmızı Oda'da rol alan Sema Keçik'in 2 yıl önce kendisinden 25 yaş küçük oyuncuyla aşk yaşaması yeniden gündem oldu Işıkları sökülüp, çeşmesi kırılan 600 yıllık Şahmelek Camii'ni talan edenler geride sadece bir kasket bıraktı Dağlık Karabağ'da hezimete uğrayan Paşinyan, sınırdaki altın madeni için Putin'den yardım istedi Kahramanmaraşlı emekli asker, yaptığı doğal ilaçla koronavirüsten korunuyor Yönetmen yardımcılığını bırakan genç kadın, memleketine dönerek annesiyle ejder meyvesi üretimine başladı Uzun süredir ortalarda görünmeyen Bekir Bozdağ, yanlış paylaşımıyla haber oldu Bir telefonla çıktı, 3 ay sonra tanınmaz halde bulundu! Acılı kardeş, 21 yıl önce öldürülen ağabeyinin katilini arıyor İlginç hırsızlık: Soydukları marketten çelik kasayla birlikte 251 adet çikolata çaldılar