Topbaş: Öğrencilere Yaptığımız Zammı Geri Alıyoruz - Son Dakika

Topbaş: Öğrencilere Yaptığımız Zammı Geri Alıyoruz

07.09.2012 11:29
Topbaş: Öğrencilere Yaptığımız Zammı Geri Alıyoruz, System.String[]

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ulaşıma yapılan zamları yeniden değerlendirildiğini ve öğrenci zamlarının geri alındığını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ulaşıma yapılan zamları yeniden değerlendirildiğini ve öğrenci zamlarının geri alındığını söyledi. Etiler'deki bir otelde gerçekleştiriler din adamlarına zirvesine katılan Topbaş, otel girişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Toplu taşımaya geçen hafta yapılan zammı 14 aylık bir aradan sonra enflasyon dikkate alınarak yapıldığını belirten Kadir Topbaş, " Biz bu zamları yaparken de toplu taşım tercihini yapacak şekilde olmasına dikkat ediyoruz. Caydırıcı değil, teşvik edici olmasını arzu etmekteyiz. Özellikle öğrencilerimizin kendi dar bütçeleriyle ve eğitimlerini sürdürebilme mücadelesi veren gençlerimiz için yeniden bir değerlendirme yaptık. Dün yaptığımız toplantıyla 17 Eylül'den itibaren, okulların açıldığı günden geçerli olmak üzere yaptığımız bu zammı geri alıyoruz. Öğrenci zammı iptal ediliyor. Öğrencilerimize bu yıl zam yok diyebiliriz." şeklinde konuştu.

Bu yıl öğrenciler için yeni bir uygulama başlattıklarını duyuran Topbaş, İETT kart merkezlerinde yığılmaları önlemek için üniversiteye kayıt yapacak öğrencilerin kartlarını okullarından alabileceklerini söyledi. Okul servisyleriyle ilgili taleplerin de değerlendirildiğini belirten Topbaş," Ailelerinin bütçeleri ve esnafımızı dikkate alan bir değerlendirme yapılacak" dedi. 'Bu yıl okula başlayacak 66 aylık öğrencilerin taşınmasıyla ilgili ek tedbir alınacak mı' şeklindeki bir soruya da Kadir Topbaş, " Öğrencilerin taşınmasıyla ilgili, ilgili kurumlarla koordinasyon yapılıyor. Özellikle önümüzdeki hafta açılacak olan, ilk ders başı yapacak olanlara karşı sürücelerimizin ve vatandaşlarımızın destek olacağını umuyorum" karşılığını verdi.

TT-OA(HE) - İstanbul/ Merkez

Topbaş: Öğrencilere Yaptığımız Zammı Geri Alıyoruz

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Topbaş: Öğrencilere Yaptığımız Zammı Geri Alıyoruz - Son Dakika


Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret