Son Dakika Haberleri: Toplanan Dtk, Terör Örgütünü Aklayıp, Silvan Terör Saldırısını Görmezden Geldi

Toplanan Dtk, Terör Örgütünü Aklayıp, Silvan Terör Saldırısını Görmezden Geldi

8 yıl önce

Demokratik Toplum Kongresi (DTK)'nin Diyarbakır'da iki gündür devam eden toplantısı, sonuç bildirisinin okunmasıyla sona erdi.

Toplanan Dtk, Terör Örgütünü Aklayıp, Silvan Terör Saldırısını Görmezden Geldi, System.String[]

Demokratik Toplum Kongresi (DTK)'nin Diyarbakır'da iki gündür devam eden toplantısı, sonuç bildirisinin okunmasıyla sona erdi. Toplantıda, İmralı'da tutuklu bulunan terör örgütü elebaşı Öcalan'a özgürlük talebi yinelenirken, metinde terör örgütünün 13 askeri şehit ettiği Silvan'daki olayın görmezden gelinmesi dikkat çekti.


BDP Diyarbakır İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısında, sonuç bildirisini DTK Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk okudu. Tuğluk, "AKP'nin açılımı ve Kürt halkına yaklaşımı yalan rüzgarı üzerine kurulu olduğu anlaşılmıştır. Sayın Öcalan'a uygulanmış ağırlaştırılmış tecrit ve Sayın Öcalan'a özel yasalar çıkartmak bu politikaların yaşama geçirilmiş halidir." ifadelerini kullandı.


TERÖR ÖRGÜTÜ ELEBAŞI, DİNDAR KÜRT SİYASETÇİLERLE EŞDEĞER GÖSTERİLDİ


DTK'nin bildirisinde, İmralı'da tutuklu bulunan ve örgütü Stalist düşünceyle yönettiği bilinen Abdullah Öcalan'ı dindar kimlikleriyle tanınan Kürt siyasetçilerle aynı olduğu öne sürüldü. Bildiride, " Şeyh Sait, Seyit Rıza, Molla Mustafa Barzani, Kadı Muhammed neyse sayın Öcalan da halkımız için odur." ididası yeraldı.


Bildiriyi okuyan Tuğluk'un, terör örgütü elebaşı ile yapılan görüşmelerin, terör örgütü PKK'nın Silvan'da 13 askeri şehit etmesinden sonra bozulduğunu görmezden gelerek, şöyle devam etmesi dikkat çekti: "Gelinen aşamada, tecrit politikaları çözüme hiçbir katkı sunmadığı gibi gerilimi daha da artıracağı açıktır. Çözüm askeri, siyasi operasyon ve tecritte değil, çözüm müzakerededir."

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 04:59 Kaynak: CHASiirt'te 'ışık hadisesi' için binlerce kişi toplandı
Seçmenin yüzde 51.8'i İBB Başkanı İmamoğlu'ndan memnun değil MHP Lideri Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı