Toplu Taşıma Araçlarında Kitap Okudular - Son Dakika

Toplu Taşıma Araçlarında Kitap Okudular

02.04.2011 15:19
Toplu Taşıma Araçlarında Kitap Okudular, System.String[]

Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında 30 öğrenci farklı bir etkinliğe imza attı.

Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında 30 öğrenci farklı bir etkinliğe imza attı. Bağcılar tramvay durağından tramvaya binen öğrenciler, Beyazıt'a kadar tramvayda kitap okuyarak, vatandaşlara kitap dağıttı. Sahaflar Çarşısı'nı gezen öğrenciler, İETT otobüslerinde de kitap okuyarak Bağcılar'a geri döndü.

Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Bağcılar'da bilgi evi öğrencileri ile izci öğrenciler toplu taşıma araçlarında kitap okuyarak vatandaşlara kitap dağıttı. 47'inci Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik Bağcılar'dan tramvaya binilmesiyle başladı.

Bağcılar Belediyesi'nin bilgi evi öğrencileri ve izci kulübü öğrencilerinin katıldığı etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Öğrenciler, bir taraftan yaş gruplarına göre kitap okurken, diğer taraftan tramvaya binen vatandaşlara kitap hediye etti. Çocuklara çocuk kitapları hediye edilirken, büyüklere araştırma-inceleme, roman ve şiir kitapları hediye edildi.

Toplu Taşıma Araçlarında Kitap Okuma Etkinliği'ne Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve bazı belediye meclis üyeleri de katıldı. Kitap Okuma Haftası dolayısıyla geniş kapsamlı etkinlikler gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Çağırıcı, toplu taşıma araçlarında kitap okumanın da bunlardan biri olduğunu belirtti. "Toplumda kitap okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik" diye Çağırıcı şunları söyledi: "Batı ülkelerine gittiğimizde insanların toplu taşıma araçlarında da yaygın olarak kitap okuduklarını görüyoruz. Bu bizim ülkemizde neden olmasın. Yaptığımız etkinlikle bunu göstermek istedik."

Beyazıt'ta tramvaydan inen öğrenciler, Sahaflar Çarşısı'nı gezerek, kitapçılara etkinlik hakkında bilgi verdi. Sahaflar Çarşısındaki esnaf ise etkinlikten dolayı öğrencileri tebrik etti. Sahafla Çarşısı'ndaki gezilerini tamamlayan öğrenciler aynı etkinliği gerçekleştirmek için İETT otobüsleriyle Bağcılar'a geri döndü. - İSTANBUL

Toplu Taşıma Araçlarında Kitap Okudular
Toplu Taşıma Araçlarında Kitap Okudular
Toplu Taşıma Araçlarında Kitap Okudular
Toplu Taşıma Araçlarında Kitap Okudular

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Toplu Taşıma Araçlarında Kitap Okudular - Son Dakika


Son Dakika

Messi, Cadiz'e 2 gol atarsa Pele'nin rekoruna ortak olacak Dayakçı hala, 7 yaşındaki kız çocuğunun hayatını kararttı! Kangren yüzünden kolunu kaybetti Kısıtlamada turistlerin keyfine diyecek yoktu! Maskelerini çıkartıp çekirdek çitleyip yerlere attılar Uluslararası dolandırıcılık şebekesinde 'Komiser Schwarz' detayı! Hedefte Almanlar vardı Erdoğan ile Bilal Göregen'in montaj videosunu gerçek zanneden Seren Serengil alay konusu oldu Sokağa çıkma kısıtlaması Adanalıların kebap aşkına engel olamıyor Aşk mesafe dinlemedi! Tayland'dan Gelibolu'ya gelin geldi Oyuncu Selahattin Taşdöğen, metrobüsteki güvenlik görevlileriyle tartışıp karakolluk oldu