Son Dakika Haberleri: Toplu Taşıma, Emekliye Günde 1 Euro Oluyor

Toplu Taşıma, Emekliye Günde 1 Euro Oluyor

7 gün önce

ALMANYA'nın Hessen Eyaleti Ulaştırma Bakanı Tarık El Vezir, eyalet sınırları içerisinde toplu taşıma yapan kurumlar RMV, NVV ve VRN'nin başkanları ile birlikte açıklama yaparak, 1 Ocak 2020'den itibaren 65 yaş ve üzeri herkesin günlüğü 1 Euro'ya Hessen içerisinde toplu taşımayı...

Toplu Taşıma, Emekliye Günde 1 Euro Oluyor, System.String[]
ALMANYA'nın Hessen Eyaleti Ulaştırma Bakanı Tarık El Vezir, eyalet sınırları içerisinde toplu taşıma yapan kurumlar RMV, NVV ve VRN'nin başkanları ile birlikte açıklama yaparak, 1 Ocak 2020'den itibaren 65 yaş ve üzeri herkesin günlüğü 1 Euro'ya Hessen içerisinde toplu taşımayı kullanabileceklerini duyurdu. Sabahları saat 09.00'dan itibaren geçerli olan kartın sahibi olanlar, yıl boyunca her gün otobüs, tramvay, metro ve bölgesel trenlerle seyahat edebilecek.

NOEL HEDİYESİ OLARAK ALIN

Yaklaşık 2 yıl önce başlatılan 365 Euro'luk yıllık öğrenci toplu taşıma kartı uygulamasının başarılı olduğunu açıklayan Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann, yeni uygulamayla da ulaştırma sektöründe önemli bir sosyal ve çevre korumacı adım atılacağını vurguladı. Eyalette 65 yaş üzeri 1.3 milyon kişiyi kapsayacak uygulama ile toplu taşıma araçlarından yararlanmayı tercih eden vatandaşların sayısının artması, kara yollarındaki trafik yoğunluğu ile hava kirliliğinin de azaltılması planlanıyor.

Gelecek yıllarda tüm vatandaşlara yönelik indirimli toplu ulaşım kartı uygulaması hedeflediklerini belirten Bakan El Vezir "Noelde büyükanne ve büyükbabalarınıza hediye seçme konusunda uzun uzun kafa yormanıza gerek yok. Senyör kart iyi bir Noel hediyesi olabilir" dedi.
Kaynak: Hürriyet

Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 01:26 TIR'dan Dökülen Gübre Zincirleme Kazaya Neden Oldu! Ölü ve Yaralılar Var Hastane Bahçesinde İğrenç Olay! Erkek Çocuğuna Cinsel İstismarda Bulundu Erdoğan: Sandık Başkanları Kanuna Aykırı Şekilde Atandı, İşte Hırsızlık Burada Cenaze Defnetmeye Gelen Aile, Mezarlıkta Ağaca Asılı Ceset Buldu