Toplu Taşımada Kartlar İptal, Vatandaş Mağdur - Son Dakika

Toplu Taşımada Kartlar İptal, Vatandaş Mağdur

01.01.2016 15:22
Toplu Taşımada Kartlar İptal, Vatandaş Mağdur, System.String[]

Antalya'da iptal edilen toplu taşımada kart sisteminin yenisi aktif hale getirilemedi, vatandaş mağdur oldu.

Antalya'da iptal edilen toplu taşımada kart sisteminin yenisi aktif hale getirilemedi, vatandaş mağdur oldu.

Turizm şehrinde 2016 yılının ilk sürprizini Büyükşehir Belediyesi yaptı. Daha önce özel bir firma tarafından sağlanan toplu taşıma kart sistemi iptal edildi. Üstelik yeni kart sistemi de aktif hale getirilmedi. Yeni yılın ilk gününde aileleriyle otobüslere binen vatandaşlar toplu taşıma kartlarını kullanamadı. Otobüs ve dolmuş şoförleri yolculardan nakit ücret talep etti. Bu duruma hazırlıksız yakalanan vatandaşlar tepki gösterdi.

Yapılanın eziyet olarak değerlendiren Sinem Demir, "20 yıl boyunca değişmeyecek kart istiyorum. Kırtasiye işleri çıktı şimdi. Bir de kuyrukta bekleyeceksin değiştirmek için." dedi.

Turan Gündüz de Antalya'da toplu taşımanın baştan sona sorunlu olduğunu belirterek, tepkisini şöyle dile getirdi: "Yeni kartla sıkıntı bitmiyor. Karttan önce insanların duraklarda 1 saat bekletilmesine çözüm bulunsun. 20 kişilik ulaşım arabalarına 50 kişiyi nasıl ittire kaktıra, şoförlerin saygısızlığına çözüm bulunsun. Kısaca ulaşımda kocaman bir sıfır."

Eski sitemin dolum bayisi Orhan Küçüktireli de belediyenin kendilerini de mağdur ettiğini dile getirdi. Küçüktireli, "Elimizdeki makineler ne olacak? Yeni şirkete veriliyor bizleri mağdur ediyorsunuz, biz kimle muhatap olacağız?" diye sordu.

BELEDİYE 1 OCAK TARİHİNİ VERMİŞTİ

Büyükşehir Belediyesi, mevcut sistemin hukuki nedenlerle tasfiye işleminin başlatıldığını, 1 Ocak 2016 tarihi itibarıyla da işletmeci firma tarafından kapatıldığının açıkladı. Yeni sistemin kurulumu için montaj işlemlerinin bitirildiği, kart dağıtım ve dolum noktalarının oluşturulmasının ise hızla devam ettiği, en geç ocak ayının ortalarında devreye alınacağı kaydedildi. Yeni sistem faaliyete geçene kadar nakit ödemenin olacağını bildiren Büyükşehir, "Ödemeler mevcut tarife üzerinden yapılacaktır. İndirim hakkı bulunan vatandaşlarımız eski kartlarını sürücüye ibraz ederek, indirimli ücretleri nakit olarak ödeyebileceklerdir." açıklamasını yaptı.

Ayrıca eski kartların yenileriyle ücretsiz değiştirileceği, yüklü paraların ise

mülkiyeti belediyeye ait kırmızı renkli ve siyah plakalı otobüslerle ve tramvaylarda tüketilebileceği bildirildi.

Toplu Taşımada Kartlar İptal, Vatandaş Mağdur
Toplu Taşımada Kartlar İptal, Vatandaş Mağdur
Toplu Taşımada Kartlar İptal, Vatandaş Mağdur

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Toplu Taşımada Kartlar İptal, Vatandaş Mağdur - Son Dakika


Son Dakika

17 yaşındaki TikTok fenomeni cinayet şüphelisi oldu: Annesi ve amcasını öldürdü Galatasaray'ın, İrfan Can için Başakşehir'le 6 milyon euroya anlaştığı iddia edildi Beşiktaş'ın istediği Mandzukic, Milan'la 1.5 yıllık anlaşma sağladı ABD'de Joe Biden'ın yemin töreni öncesi görülmemiş tedbirler alındı: 25 bin tam teçhizatlı asker görev yapacak İş vaadiyle yabancı uyruklu kadınları Türkiye'ye getirip fuhşa zorlayan uyuşturucu baronunun 18 milyonluk mal varlığı dudak uçuklattı Davutoğlu saldırı sonrası ona seslenmişti! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Selçuk Özdağ'a geçmiş olsun telefonu 2 bin 500 yıllık 'mezar oda' halen gizemini koruyor İki kız kardeş, kendilerinden telefon numarası isteyen şahsı evire çevire dövdü