Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları - Son Dakika

Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları

14.03.2012 14:43
Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları, System.String[]

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Forumu'ndan eğitim buluşmaları

Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Dizisi 2012: Edebiyatta Queer

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Forumu, eğitim buluşmalarına, edebiyatta alt metinlerin tartışılacağı "Edebiyatta Queer" ile devam ediyor. Cumartesi günleri, Sabancı Üniversitesi Minerva Han'da düzenlenecek, herkesin katılımına açık bu eğitim modülleri 8 hafta sürecek. 24 Mart Cumartesi günü başlayacak eğitimin sonunda katılım sertifikası verilecek.

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Forumu'nun "Edebiyatta Queer" başlıklı eğitimleri 24 Mart 2012 Cumartesi günü, Minerva Palas'ta başlıyor.

Toplumsal cinsiyet açısından edebiyat okumalarına yönelik seminer dizimizin ikincisi, cinsiyet rolleri ve cinsellikle ilgili egemen değerlerin edebiyat yoluyla sorunsallaştırılma biçimlerini, edebiyatın heteronormatif kalıpların dışında kalan çeşitli deneyimlere ifade yolları açma imkanlarını irdelemeyi amaçlıyor.

Eğitimde bastırılıp azınlıklaştırılmış cinsel kimlik ve yönelimleri dile getiren, farklı yakınlık, mahremiyet, haz olanakları tahayyül eden yapıtlar ve çeşitli edebiyat metinlerinin "queer" alt-metinleri bu bağlamda tartışılacak.

Programda; Shakespeare'den On İkinci Gece, Pierre Loti'den Aziyade, Oscar Wilde'dan Ciddi Olmanın Önemi, E. M. Forster'dan Maurice, Virginia Wolf'dan Orlando, Mehmet Murat Somer'den Peygamber Cinayetleri, Perihan Mağden'den İki Genç Kızın Hikayesi ve Jeanette Winterson'un Tutku isimli eserleri incelenecek.

Sabancı Üniversitesi öğretim üyeleri, Deniz Tarba Ceylan, Hülya Adak, Sibel Irzık ve Boğaziçi Üniversitesi'nden Başak Demirhan tarafından verilecek eğitimin ücreti yetişkinler için 550 TL, öğrenciler ve Sabancı Üniversitesi mensupları için 350 TL olacak.

Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yarı çıplak paylaşımlarına devam eden Deniz Akkaya, bu kez de yastık pozuyla olay oldu Her şey bir anda olup bitti! Bursa'daki şiddetli fırtına kameralara anbean yansıdı Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak önce transfer iptal etti, sonra da görevini bıraktı Çağla Şıkel'e "Memelerini göstermemeyi öğret" diyen Arto, tazminat ödeyecek Arazi çalışmaları sonucunda keşfedilen Tel Işkını, dünyada sadece Adıyaman'da yetişiyor Çıkan tartışmada yasak aşk yaşadığı kadını vurdu, ardından kendi kafasına sıktı Cengiz Kurtoğlu ağlayarak anlattı: Üvey annem beni buz gibi suyla banyo yaptırır ve döverdi Sibirya'da 40 bin yıldır buzulda korunan gergedan keşfedildi