"Toprağa Can Verenler" Adlı Şehitler ve Gaziler Albümü Hazırlandı - Son Dakika

"Toprağa Can Verenler" Adlı Şehitler ve Gaziler Albümü Hazırlandı

13.12.2012 13:40

Sinop Valiliği Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Toprağa Can Verenler" adlı albümün tamamlandığı bildirildi."Toprağa Can Verenler" adlı, şehitler ve gazilerin fotoğraflarını içeren bir albüm hazırladıklarını söyledi.

Sinop Valiliği Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Toprağa Can Verenler" adlı albümün tamamlandığı bildirildi.

Şube Müdürü Fatma Kaplan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu güne kadar şehit ve gazi olan Sinopluları bir kitapta toplamak amacıyla Valilikçe kurulan bir komisyon tarafından çeşitli kaynaklardan yapılan araştırmalar sonucunda

"Toprağa Can Verenler" adlı, şehitler ve gazilerin fotoğraflarını içeren bir albüm hazırladıklarını söyledi.

Albümün ocak ayı içinde kitaplaştırılacağını belirten Kaplan, "Hazırlanan kitapçık içinde toplam 2 bin 261 Sinoplu şehit ile birlikte 484 gazimiz yer alacak" dedi.

Basımından sonda 81 ilin Valiliğine bu kitapçıklardan göndereceklerini aktaran Kaplan, şunları kaydetti:

"Bizim amacımız burada Sinop'un tüm şehitlerini ve gazilerini ebediyen unutmamak, kitapta toplayarak gelecekteki nesillerle bunu paylaşmak, tarihte ve gönüllerde yaşatmak. Şu anda bir taslak olarak hazırladığımız 'Toprağa Can Verenler' adlı şehitler ve gaziler albümünü Sinop Valilik Sitesine koyarak şehitlerimizi ve gazilerimizi biyografileriyle birlikte burada ölümsüzleştirdik."

Muhabir: Kenan Türkseven/ Fatma Kalay

Yayıncı: Dilek Sezen - SİNOP

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Toprağa Can Verenler' Adlı Şehitler ve Gaziler Albümü Hazırlandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe taraftarından yönetime büyük tepki! Ülker Stadyumu'na çıkarma yapıp pankart astılar Fenerbahçe taraftarından yönetime büyük tepki! Ülker Stadyumu'na çıkarma yapıp pankart astılar Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Şampiyon Beşiktaş'tan, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye gönderme: Oyun bitti çocuklar, şimdi gerçekler Şampiyon Beşiktaş'tan, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye gönderme: Oyun bitti çocuklar, şimdi gerçekler İbrahim Tatlıses'in İbrahim Tatlıses'in "Davul gibi olmuşsun" sözleri sonrası hırs yapan Deniz Seki, iğne ipliğe döndü Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Vali Yerlikaya ile görüşen yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı uyardı: Sakın kapıları zorlamayın, yaptırımları ağır olacak Vali Yerlikaya ile görüşen yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı uyardı: Sakın kapıları zorlamayın, yaptırımları ağır olacak AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem: Bakan Soylu büyük bir tehdit altında, onu korumamız lazım AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem: Bakan Soylu büyük bir tehdit altında, onu korumamız lazım Guardiola'yı çıldırtan kare! Ünlü teknik adamın kızı, ezeli rakip futbolcusuyla dudak dudağa yakalandı Guardiola'yı çıldırtan kare! Ünlü teknik adamın kızı, ezeli rakip futbolcusuyla dudak dudağa yakalandı
Advertisement