"Torba" Vekillerin Tansiyonunu Çıkardı, Küfürler Havada Uçuştu - Son Dakika

"Torba" Vekillerin Tansiyonunu Çıkardı, Küfürler Havada Uçuştu

04.02.2011 11:30

Torba Tasarısı Milletvekillerinin Tansiyonunu Yükseltti TBMM Genel Kurulu'nda Görüşülmeye Devam Edilen Torba Tasarısı Milletvekillerinin Tansiyonunu Yükseltti

TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmeye devam edilen Torba Tasarısı milletvekillerinin tansiyonunu yükseltti TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmeye devam edilen Torba Tasarısı milletvekillerinin tansiyonunu yükseltti. Gergin anların yaşandığı Genel Kurul'da, "otur lan yerine", "darbe mi yaptıracaksın", "terbiyesiz herif", "şu terbiyesizi susturur musunuz", "boşuna yalakalık yapıyorsun", "yalaka sensin", "hadi be!", "yürü!" sesleri yükseldi.

- DARBE TARTIŞMASI-

Genel Kurul'da görüşülen Torba Tasarısı zaman zaman gergin anlara neden oldu. Genel Kurul'da çıkan "darbe" tartışması tutanaklara şöyle geçti: AKP Hatay Milletvekili Abdülhadi Kâhya: Aynaya bak, aynaya... CHP Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli: Laf atarak susturabileceğinizi sanmayın.

AKP Bursa Milletvekili Mehmet Ocakden: Darbe mi yaptıracaksın? AKP Kahramanmaraş Milletvekili Fatih Arıkan: Beş ay sonra... Tayfun İçli: Göreceğiz. Bu baskıcı, bu totaliter anlayışla bir yere gidemeyeceğinizi sizler de göreceksiniz. Bunlar demokratik davranışlar değildir, bunlar ileri demokrasi örneği değildir. Mehmet Ocakden: Siz darbeleri çok iyi bilirsiniz.

- "OTUR LAN YERİNE" VE "TERBİYESİZ HERİF" SESLERİ YÜKSELDİ-

Muhalefetin yoklama talepleri de Genel Kurul'da tartışmalara neden olurken tutanaklara şu sözler yansıdı: CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce: Yoklama talep ediyoruz. AKP Bursa Milletvekili Mehmet Emin Tutan: Ayıp ya! Muharrem İnce: Ne demek ayıp? Otur lan yerine! Terbiyesiz herif! Ne demek lan ayıp! Şu terbiyesizi susturur musunuz! Böyle bir şey olabilir mi? Yaptığım şey İçtüzük'e uygun bir şey. "Ayıp ya!' diyor. Dışarıda oturup çay mı içeceksin? Terbiyesiz herif! Ayıp mı benim yaptığım? Mehmet Emin Tutan: İyi yapıyorsun! Sana yakışıyor! Muharrem İnce: Kulaklığını çıkar önce! Dışarıda oturacaksın, öyle mi? Bu, benim İçtüzük'ten gelen hakkım, sana mı soracağım? AKP Bursa Milletvekili Ali Koyuncu: ya ne bağırıp duruyorsun! CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen: Gelin insanca koyalım ortaya, bir düzenli tarih koyalım, gündemi belirleyelim, çalışma saatlerini düzenleyelim AKP Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş: Palavra atma Mehmet. Mehmet Ocakten: Ayda kaç defa Meclis'e geliyorsun? Mehmet Sevigen: Ben gelirim, gelmem Sen iktidarsın. Siz yapacaksınız bunu. Sizin göreviniz sevgili arkadaşlarım. Mehmet Emin Tutan: Sen de aynı parayı alıyorsun.

- "HADİ BE YÜRÜ" SESLERİ GENEL KURUL'DA YÜKSELDİ-

Mehmet Ocakden: Boşuna yalakalık yapıyorsun, işe yaramayacak. Önce Meclis'e gel Meclis'e. Bir dahaki sefer gelemeyeceksin. Mehmet Sevigen: Yalaka sensin. Utanmıyor musun! Milletvekilisin, utanmıyor musun! Mehmet Emin Ekmen: Sayın Başkan, bu ne böyle ya! Sayın Başkan, çayhanede mi konuşuyor? CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz: Sayın Başbakan çok konuşuyor da, her şeyi biliyor da bir tek haddini bilmiyor, haddini. Haddini de 12 Haziran'daki sandıkta vatandaş bildirecek. AKP Ankara Milletvekili Burhan Kayatürk: Terbiyeli ol! Yaşar Ağyüz: Ben saygıyı senden iyi bilirim. Mehmet Emin Ekmen:Hadi be! Yürü! AKP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Aydoğan: Yürü! Yürü!

- "SUS OTUR YERİNE, SAYGISIZ ADAM"-

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici'nin, "Sizlerin yaptığı gibi seksen beş yıllık Cumhuriyet kazanımlarını peşkeş mi çekecekler yandaşlarına değerli arkadaşlar?" sözleri üzerine tutanaklara şu tartışma yansıdı: AKP İstanbul Milletvekili Recep Koral: Ne kadar ayıp bir şey. Hiç yakışıyor mu? Akif Ekici: Sus, otur yerine. Recep Koral: Ne susacağım be! Akif Ekici: Sus otur yerine, saygısız adam. - Ankara

 Torba Vekillerin Tansiyonunu Çıkardı, Küfürler Havada Uçuştu

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel 'Torba' Vekillerin Tansiyonunu Çıkardı, Küfürler Havada Uçuştu - Son Dakika


Son Dakika

İmamoğlu, İstanbul için düzenlenen koronavirüs toplantısını Bakan Koca'nın paylaşımından öğrendi Yusuf Yazıcı, Lille formasıyla Sparta Prag karşısında 3 gol attı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Ronaldo'nun sevgilisi yaşadıkları tutkulu aşkı anlattı: Cristiano tam bir bomba İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar Çocuklarını nehre atıp öldürmüştü! Kan donduran olay ülkedeki trajediyi ortaya çıkardı