Torbalı 'Da Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüyüş - Son Dakika

Torbalı 'Da Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüyüş

07.01.2018 14:48
Torbalı 'Da Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüyüş, System.String[]

103 yıl önce Enver Paşa komutasında düzenlenen Sarıkamış Harekâtında Allahu Ekber Dağları’nda donarak şehit düşen 90 bin Mehmetçik Torbalı’da dualarla anıldı.

103 yıl önce Enver Paşa komutasında düzenlenen Sarıkamış Harekatında Allahu Ekber Dağları'nda donarak şehit düşen 90 bin Mehmetçik Torbalı'da dualarla anıldı.

Torbalı Belediyesi ve İzmir Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Sarıkamış Şehitleri'ni Anma Yürüyüşünde dualar okundu. Konuşmalar yapıldı, gözyaşları döküldü.Torbalı halkının da yoğun ilgi gösterdiği yürüyüş Sadık İleri Bulvarı'nda başladı. Binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile önce belediye meydanına, oradan da Şehitler Anıtı'na sloganlar atarak yürüdü. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen ve ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen anma töreni, gördüğü yoğun ilgi sebebiyle bir kez daha Torbalı'da gerçekleşti.

Başkan Görmez'den teşekkür

Şehitler Anıtı'na karanfil bırakan binlerce Torbalılı vatandaş, şehitlerimiz için yapılan duaya katıldı. Burada bir teşekkür konuşması gerçekleştiren Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, "İlki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü'nü bu yıl da ilçemizde gerçekleştirme kararı alan İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'müze teşekkür ediyorum. Bu etkinliğe katılarak ilçemize yakışır bir yürüyüşün gerçekleşmesinde emeği geçen siz değerli Torbalılı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Genç kuşakların yakın tarihimizi bilmesi çok önemli. Bu kutsal vatan toprakların şartlar ne olursa olsun nasıl korunduğunu, savunulduğunu, uğrunda nasıl korkusuzca, kahramanca şehit olduğumuzu çocuklarımızın bilmesi gerekiyor. Tarihini, geçmişini bilmeyenler geleceği doğru algılayamazlar, olası tuzakları öngöremezler" dedi.

"Bu topraklar çok kahraman yetiştirdi"

Tarihin şanlı zaferler ve yiğit kahramanlarla yazıldığını belirten Başkan Görmez, "Türk milletinin tarihi şanlı zaferler ve yiğit kahramanlarla doludur. Dünyada başka hiçbir millet yoktur ki şehadete gülerek ve koşarak gitsin. Yemen'de, Çanakkale'de, Sarıkamış'ta, ve yakın tarihte 15 Temmuz'da Hakk'a yürüyen milletimiz, vatanına, bayrağına ve ezanına sahip çıkmıştır. Bu milletin bağrından Seyit Onbaşı, Ömer Halisdemir, Fethi Sekin gibi birçok kahraman yetişmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi milletimizin bugünden sonra da vatanı, milleti, bayrağı ve ezanı için gözünü kırpmadan, seve seve şehadete yürüyeceğinden şüphemiz yoktur. Bu vesile ile bundan tam 103 yıl önce Allah'u Ekber dağlarında donarak şehit düşen 90 bin kahramanımız başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum" diye konuştu.

Etkinliğin sonunda Torbalı Belediyesi tarafından vatandaşlara sıcak çorba ikramı yapıldı. - İZMİR

Torbalı 'Da Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüyüş
Torbalı 'Da Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüyüş
Torbalı 'Da Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüyüş
Torbalı 'Da Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüyüş

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Torbalı 'Da Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüyüş - Son Dakika


Son Dakika

Maradona'nın ölümüyle ilgili kan donduran itiraf! Acı gerçek ortaya çıktı Kastamonu'da devrilen traktörün altında kalan kişi hayatını kaybetti Yolun ortasında geri geri yürüyen kadın, polise zor anlar yaşattı Son Dakika! Bakan Koca müjdeyi verdi: 20 milyon aşı gelecek, ilk uygulama 11 Aralık'ta sağlıkçılara yapılacak Yıldız Tilbe, aşı ve HES kodu başta olmak üzere her şeye karşı çıktı: Devlet dahi yaptıramaz Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü "Saatim geldi" deyip kaçan yaşlılar, pazarcı esnafını kara kara düşündürüyor