Toshack: Galatasaray Derbisindeki Atmosferi Başka Yerde Görmedim - Son Dakika

Toshack: Galatasaray Derbisindeki Atmosferi Başka Yerde Görmedim

30.11.2018 15:32
Toshack: Galatasaray Derbisindeki Atmosferi Başka Yerde Görmedim, System.String[]

Beşiktaş’ın eski teknik patronu John Benjamin Toshack, Türkiye’deki futbol atmosferini unutamadığını söyledi. Galli çalıştırıcı, Galatasaray derbilerini işaret ederek, çok ateşli bir ortam olduğunun altını çizdi.

Celal Umut Eren/ Skorer Dış Haberler
Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı ünlü teknik direktör John Benjamin Toshack, Daily Mail Gazetesi'ne uzun bir röportaj verdi. Özellikle futbolculuk yıllarında Liverpool ile adı anılan ve 1997-99 yılları arasında Beşiktaş'ta görev yapan Galli teknik adam, samimi açıklamalarda bulundu.
Hem futbolculuk hem de teknik adamlık kariyeri boyunca gördüğü en ateşli atmosferi Türkiye'de gördüğünü söyleyen Toshack, "Türkiye'de Beşiktaş'ta çalıştığım dönemlerde Galatasaray ile oynadığımız İstanbul derbisi en ateşli olanıydı. Fenerbahçe derbileri de öyleydi. Yine Fas'ta çalışırken Casablanca derbilerinde ilginç bir atmosfer oluyordu. Ama Galatasaray derbileri başka, öyle bir atmosfer başka yerde görmedim" diye konuştu.
Futbol kariyerinde Liverpool'un farklı bir yerde olduğundan bahseden tecrübeli futbol adamı, " Real Madrid'i çalıştırmak harikaydı. Yine 10 seneye yakın İspanya'da Bask bölgesinde kaldım. Ancak Liverpool günlerim hayatımın en iyi günleriydi" dedi.
Liverpool'da Kevin Keegan'la oynadığı günleri hala özel hatırladığını ve Liverpool'da teknik direktörlük yapamamanın kendisini üzdüğünü aktaran Toschack, 40 yıldır ayrı kaldığı eski kulübüyle ilgili olan anılarını anlattı. Bob Paisley ayrıldıktan sonra teknik adamlığa gelmeyi beklediğini aktaran başarılı çalıştırıcı, "Görevin benim olduğunu düşündüm. Ağzımda ekşi bir tat bıraktı görevi alamadığım zaman. Hep bir telefon ve çağrı bekledim" ifadelerini kullandı.
Toshack, hayatında en iyi çalıştığı genç futbolcunun da Iker Casillas olduğunu söyledi.
Toshack: Galatasaray Derbisindeki Atmosferi Başka Yerde Görmedim

Kaynak: Skorer

Son Dakika Spor Toshack: Galatasaray Derbisindeki Atmosferi Başka Yerde Görmedim - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Ermenistan yine sivilleri vurdu! 16 yaşındaki genç hayatını kaybetti Görevini kötüye kullanan doktor, 17 yaşındaki öğrencisiyle cinsel ilişkiye girip çıplak fotoğraflarını istedi Akrabalarını kurşuna dizen sanık, kabaklarına bakmadıkları için 10 kişiyi ölüm listesine almış Azerbaycan ordusu, Turan taktiğini uygulayarak Ermenistan'ın belini kırdı Ermenistan Radyosu Serdar Ortaç'ın ardından Tarkan'ı da öldürülen Azerbaycan askeri olarak servis etti ABD başkanlığı için yarışan Biden, ücretsiz koronavirüs aşısı sözü verdi Ahmet Kural yeni imajını paylaştı, hayranları şaşkınlığını gizleyemedi Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı