Tosya Anadolu Öğretmen Lisesi'nin "Comenius Projesi" Kabul Edildi - Son Dakika

Tosya Anadolu Öğretmen Lisesi'nin "Comenius Projesi" Kabul Edildi

05.01.2012 16:00
Tosya Anadolu Öğretmen Lisesi'nin

Tosya Anadolu Öğretmen Lisesi'nin "Comenius Projesi"nin, kabul edildiği bildirildi.

Tosya Anadolu Öğretmen Lisesi'nin "Comenius Projesi"nin, kabul edildiği bildirildi.

Okuldan yapılan yazılı açıklamada, Tosya Anadolu Öğretmen Lisesi'nin Romanya'daki,"Grupul Scolar Industrial Tecuci" adlı okulla ortak olarak hazırladığı"Kültürel Ufuklarımızı Genişletmek" başlıklı projesinin, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Hayatboyu Öğrenme Programı tarafından kabul edildiği belirtildi.

Projenin 15 bin Avro hibe almaya hak kazandığı anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İki taraflı Comenius okul ortaklığı projesinde öncelikli hedef öğrenci ve öğretmenlerin yabancı dil becerisini geliştirmek, dil öğrenmelerini teşvik etmek ve anadillerini daha etkili kullanmaları konusunda farkındalık kazanmalarını sağlamaktır. Kültürler arası diyaloğun gelişmesini, böylece farklı kültürlere karşı olan ön yargıların ortadan kaldırılmasını ve karşılıklı hoşgörü ortamının oluşturulması hedefleniyor. Koordinatörlüğünü Tosya Anadolu Öğretmen Lisesi'nin üstlendiği proje kapsamında yerelde uygulanacak etkinliklere ek olarak iki taraflı hareketlilikler de gerçekleştirilecek. İlk olarak 10 öğrenci ve 4 öğretmen ile okul müdüründen oluşan Türk grubu, Romanya'ya gidecek. Daha sonraki süreçte Tosya Anadolu Öğretmen Lisesi Romanya'dan gelen ortaklarını Tosya'da ağırlayacak ve proje etkinlikleri burada gerçekleştirilecek."

- KASTAMONU

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Tosya Anadolu Öğretmen Lisesi'nin 'Comenius Projesi' Kabul Edildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Türkiye'den Yunan Başpiskopos İeronimos'un İslam'ı hedef alan sözlerine sert tepki: Şiddetle kınıyoruz Brezilya, Çin'in geliştirdiği koronavirüs aşısına acil kullanım onayı verdi Diagne ve Luyindama'yı eleştiren Terim'den Muslera müjdesi: Denizli maçında oynayacak Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yüz yüze eğitim kademeli olarak başlayacak Trump'ı silip atacak! ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın ilk talimatları belli oldu Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim 17 yaşındaki TikTok fenomeni cinayet şüphelisi oldu: Annesi ve amcasını öldürdü Sivasspor'un karda oynanan Başakşehir maçında sahaya beyaz formayla çıkması dünya gündeminde