Toyota'dan Otonom Sürüş Simülatörü Gelişimine Destek - Son Dakika

Toyota'dan Otonom Sürüş Simülatörü Gelişimine Destek

29.06.2018 17:06
Toyota'dan Otonom Sürüş Simülatörü Gelişimine Destek, System.String[]

Toyota, 100 bin dolar bağışta bulunarak otonom sürüş araştırma simülatörünün gelişimini destekliyor.

Toyota, 100 bin dolar bağışta bulunarak otonom sürüş araştırma simülatörünün gelişimini destekliyor.

Toyota'dan yapılan açıklamaya göre, Toyota Araştırma Enstitüsü (TRI), Computer Vision Center'a (CVC) açık kaynak kodlu platformları desteklemek üzere 100 bin dolar bağışta bulunarak, Car Learning to Act (CARLA) otonom sürüş araştırma simülatörünün gelişimini hızlandırmayı amaçlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TRI Sürüş Simülasyonları Direktörü Vangelis Kokkevis, teknolojik gelişimler ve büyümelerin, iş birlikleri ve toplumsal destekler sayesinde mümkün olduğunu belirterek, "Yaygın açık kaynak kodlu plarformların gelişimini desteklemek TRI'nın, akademik ve endüstriyel partnerlerin kod ve bilgi değiş-tokuşu yapmasını sağlayacak." ifadesini kullandı.

CARLA, CVC tarafından İspanya'da Universitat Autonoma de Barcelona (UAB) tarafından geliştiriliyor. Kar amacı gütmeyen açık kaynaklı simülatör, otonom şehir içi sürüş sistemlerinin gelişimi ve çalışmaları için kullanılıyor.

Yazılım, otonom araçların devamlılığını sağlamak amacı ile gerçek dünyada sayısız durumu deneyimlemek için tasarlandı.

Esneklik ve gerçeklik algısı göz önünde bulundurularak tasarlanan CARLA, pek çok çevreci ortam sunuyor ve birçok özgün projeye özel olarak modifiye edilerek kolayca uyarlanabiliyor.TRI'nın bu bağışıyla CARLA'nın mühendislik ekibi genişleyecek ve böylece simülatörün işlevi geliştirilecek. CARLA, TRI'nın açık kaynaklı platformlara yaptığı desteklerden sadece bir diğeri olarak dikkati çekiyor. TRI bu tür birçok açık kaynak kodu geliştiren firmaya destek olarak otonom sürüş teknolojisinin gelişmesine katkı sağlıyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Toyota'dan Otonom Sürüş Simülatörü Gelişimine Destek - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Bankalarda unutulan 217 milyon lira TMSF'ye devredildi G.Saraylı Marcao'nun paylaşımında 4 yıldızın yer almaması taraftarı kızdırdı 10 yıllık evliliğini tek celsede bitiren oyuncu Mustafa Üstündağ, yeni aşka yelken açtı Kan donduran vahşet! Boşandığı kocasını öldürüp ikiye böldüğü cesedini yaktı Oksijen tüpüne bağlı yaşayan KOAH hastası adam, uyuşturucu satıcısı çıktı Dolandırıcılar, banka kartını kiralamak için aylık bin lira teklif ettiler Yüzüne tükürdüğü yolcu, kadını hareket halindeki otobüsten aşağı attı Yüz yüze eğitime katılmayan öğrenciler dikkat! Okula gitmek zorunlu değil ama sınava girmeyen yandı